Fortnite bu sefer de saksafon dansı yüzünden davalık oldu

Has1tape

Level 18
Üye
MT2 Üye
Katılım
29 Kas 2022
Mesajlar
350
Tepki
0
Fortnite'ın başı davalardan kurtulmuyor. Görünüşe bakılırsa kurtulacakmış gibi görünmüyor. Geçtiğimiz aylarda Fortnite'ta yer alan dans hareketlerinin kendisine ait olduğunu söyleyen, sırt çantalı çocuk, Fortnite'a dava açmıştı. Aynı şekilde, Carlton dans figürü de geçtiğimiz Şubat ayında telif davasına konu olmuştu. Bu sefer de ünlü saksafon sanatçısı Leo Pellegrino, dansını kullandığı gerekçesiyle Fortnite'a dava açtı. Leo Pellegrino'nun performansına, ve Fortnite'da kopyalanan dansına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Fortnite bu sefer de saksafon dansı yüzünden davalık oldu

Saksafon çalarken yaptığı ilginç danslarıyla tanınan ünlü saksafon sanatçısı Leo Pellegrino, kendisiyle özdeşleşen dansını izinsiz kullandığı gerekçesiyle Fortnite Battle Royale'e dava açtı. Verge'in haberine göre, davada Pellegrino'nun kendisiyle özdeşleşen "ördek ayağı" dans stili Epic Games'in Fortnite adlı oyununda izinsiz olarak kullanıldı Pellegrino'nun "yorucu çalışması sonucu ortaya çıkmış ünü" sayesinde Fortnite haksız kazanç sağlamaya çalıştı.
Fortnite Battle Royale son zamanlarda bu tarz davalarla sıklıkla gündeme gelmeye başladı. Genelde davalı tarafın aleyhine sonuçlanan bu telif davaları Epic Games'in karşısına çok çıkacak gibi görünüyor.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst