For The King İncelemesi

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
591
Tepki
1
Bilinen adıyla FRP (Fantastik Rol Yapma) oyunlarına farklı bir bakış açısı kazandırmış olan For The King İncelemesi sizlerle.

Oyunumuzu incelemeye geçmeden önce biraz FRP oyunlarından bahsedelim. Eski zamanlardan başlamak gerekirse bilgisayar teknolojisinin gelişmediği zamanlarda zarlar, kartlar ve hayali varlıklar ile masaüstü oyunlardır. Yapmanız gereken kendi kişiliğinizden çıkıp canlandırdığınız karakter olmanız. Bir Cüce canlandırıyorsanız; kaba, sert olmalı, Elf canlandırıyorsanız kibar, narin ama aynı zamanda ölümcül görünmelisiniz. Oyundan alacağınız zevk tamamen sizin Rol Yapma kabiliyetinize bağlı. İşin güzel yanı da bu rolü arkadaşlarınızla yapıyor oluşunuz. Şimdi FRP hakkında biraz kabataslak bilgi edindiğimize göre geçelim oyun incelemesine.

For The King İncelemesi
Büyük diyebileceğimiz bir harita üzerinde dilediğiniz gibi Rol Yapma deneyimini tadabileceğiniz bir oyun diyebiliriz. Birçok senaryosu olan oyunumuzda teker teker senaryoları inceleyeceğiz. For The King İncelemesi ‘ne başlamadan önce oyunda bulunan karakter ve sınıflar hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Eğer sınıflar hakkında bilgi sahibi değilseniz For The King Karakter Sınıfları yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz. Gelelim For The King İncelemesi konumuza.

Oyunumuzda birçok senaryo ve bu senaryoların kendisine ait hikayeleri olduğunu söylemiştik. Şimdi ilk senaryomuzla başlayalım. Ana Senaryo bir trajedi ile başlıyor. Vatanımızın Kralının ölmesiyle etrafa yayılan kaos gerçek anlamda bir tehdit haline gelmiş durumda ve ne yazık ki bu durumu rayına sokacak kimse yok. Burada bizler sahneye çıkıyoruz ve kap kacağımızı yanımıza alarak başlıyoruz yola koyulmaya. FRP oyunları kategorisine koyduğumuzdan bahsetmiştik burada bir anti parantez açıp oyun hikayesinin her ne kadar derin olduğunu anlatmaya çalışsak da bir Divinity, Icewind Dale gibi derinlik beklememenizde fayda var. Konumuza devam edelim. Oyun haritasında yaşayan bir atmosfer bulunmakta. Yaptığınız kararlar ana hikayeyi etkiliyor ve gidişatın yönünü değiştiriyor. Keşfettiğiniz topraklar, yeni kaleler, yeni yerler ve daha niceleri. Her biri hikayeye bir detay eklemekten geri durmuyor.
 
Home Register Log In
Üst