Final Exam (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Korku temalı bağımsız bir oyun düşünün. Aklınıza hemen Amnesia, Outlast ve bunun gibi daha niceleri geliyor değil mi? İşte bugün inceleyeceğimiz oyun olan Final Exam böyle bir oyun değil. Daha çok eğlenceli amaçlı yaratılmış bir korku oyunu. Üstelik bu macerayı 2.5D side-scroll olarak yaşıyoruz. Yani korkacak bir şey yok merak etmeyin, korkunun yerine eğlence var.


2.jpgBağımsız bir korku oyunu arayanlara!
PC, PS3 ve X360 için satışa sunulmuş olan bağımsız oyun Final Exam bizleri dört arkadaşın macerasına bırakıyor. Joe, Cassy, Nathan ve Sean adlarındaki liseli arkadaşlarımız tüm partilere katılırlar ve hatta tüm partilerin yıldızı olmuşlardır. Yine toplaşıp bir partiye gidiyorlar fakat bu parti yolunda çeşitli yaratıklar karşılarna çıkıyor. Onlarda kaza yapınca bu küçük kasabada sıkışıp kalıyorlar. Şimdiki amaçları ise yaratıklardan kurtulup tekrar partilere gidebilmek.

Çok klişe bir hikayeye sahip olsa bile, oynanışı ve mekansal atraksiyonlar ile birlikte Final Exam kendini fazlasıyla sevdiriyor. Özellikleri birbirinden farklı yaratıklara karşı bizimde çeşitli özelliklerimiz bulunuyor tabii ki. Bu yaratıklar ile baş ederken dört farklı karakterden istediğimizi seçiyoruz ve farklı yetenekler ile savaşıyoruz.

Her karakterin kendine has yetenekleri mevcut. Karakterlerin seviyesini ilerleterek farklı yetenekleri açabiliyorsunuz. Bu şekilde yaratıkları öldürmek daha da kolaylaşıyor. Tabii yetenekleri kullanmak her zaman için başınızı kurtaramayabiliyor. İşte tam burada silahlar ve el bombası kendini gösteriyor. Ayrıca yakın dövüş için farklı türde sopalar ve testereler de bulunmakta.

3.jpg

Birçok farklı silah ve bomba seçeneği
Oyun içerisinde ilerledikçe farklı silahlara ve ekipmanlara ulaşıyorsunuz. Silahları ve el bombalarını kullanmak için mermiye ihtiyacınız oluyor. Onları da yaratıklardan düşürebiliyorsunuz. Yakın dövüş için ise sınırsız kullanma hakkınız bulunuyor. Yaratıkları pata küte dövebilirsiniz. Ayrıca yakın dövüş silahı ile yapacağınız kombolar ile oyun içerisindeki puanınızı arttırmak mümkün. Ben genelde yakın dövüş silahlarını kullandım. Diğerlerinin limitli kullanımı olduğundan pek alışamadım. Sopa ile kafa göz girmek daha kolay geldi.

Karakterler arasından en kullanışlı olanı bana göre Brutal Joe. Diğer karakterlerden daha güçlü ve yakın menzilli silahlar tam bu karaktere göre. E tabii özelliklerini de kendime uygun bulunca bu karakterle yoluma devam etmeye karar verdim. Eğer uzun menzilli dövüşler yapmayı seviyorsanız Sean karakterini size önerebilirim. Patlayıcılar ile ilgilenen Nathan ile de oynamanın ayrı keyfi var.
 
Home Register Log In
Üst