FIM Speedway Grand Prix 4

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Açıkçası kötü bir oyunu ilk görüşte anlamak mümkün. FIM Speedway Grand Prix 4 gibi uzunca isme sahip olan bu oyunun da kötü bir oyun olduğunu ilk görüşte anlamıştık haliyle. Bu berbat ötesi oyun, özellikle araba kazaları gibi ilginç görüntüler gösteren kanallarda karşılaştığımız, toprak zeminde çamur ata ata dönen motorsikletleri konu alıyor.

FIM Speedway Grand Prix 4 (Bundan sonra izninizle FIM diyeceğim çok uzun çünkü), oyun içi görüntülerle gerçek görüntülerin harmanlandığı bir giriş videosuyla açılıyor. Pek renkli olmayan ve garip bir çözünürlükte çalışan videonun ardından, oldukça sade hazırlanmış, hatta hazırlanmak için pek de uğraşılmamış basit bir menüyle karşılanıyoruz. Burada bizden profil ismi isteyen oyuna “cengizkurtoglu” profil ismini verdikten sonra, bol gözüksün diye konulan seçeneklerden “New” yazanına basıyoruz. Burada ise pratik, tek yarış, kariyer gibi deneyebileceğimiz ve oynadıktan birkaç dakika sonra kapatacağımız modlar bulunuyor. Tabi ki bir göz atmak için hemen kendimizi yarış moduna atıyoruz.


1.jpg

Nerdeyim ben?

Karşımıza çıkan ve ünlü olup olmadıklarını bilmediğimiz motorcu fotoğraflarından herhangi birini seçtikten sonra, birbirinden farkı olmayan motorculardan birini kontrol edeceğimizi anlıyoruz. Yarışı yapacağımız stadyumu da seçtikten sonra gelelim bütün bir inceleme boyunca beklediğiniz ana. Yarışa başlarken önünüzde bulunan ve “Başla” işareti verildiğinde yokolan banta dokunmadan sakince beklememiz gerekiyor. Yarış başladığında ise soldaki beyaz çizginin dışına çıkmamalı ya da duvara toslamamalıyız. Aksi takdirde ya yarış dışı kalıyoruz ya da duvara çarparak sakatlanmayı göze alıyoruz. Sakatlanma dedim farkındaysanız. Evet oyunda sakatlanma özelliği de var. Ancak yarışa başladığınızda “Sola basıyorum dönmüyor” dediğinizi duyar gibi oldum. Boşluk tuşuna bastığınızda motorunuzun arkasını kaydırarak virajları alabiliyorsunuz. Bunun dışında virajı almanız mümkün değil. Oysa ben sanıyordum ki düşük hızlarda bu hareketi yapmak gerekmiyor. Meğer sola sağa gidecekseniz, motorunuzu böyle karizmatik şekilde kaydırmazsanız dönmek mümkün değilmiş. İlginç turnuva kuralları işte naparsınız sevgili MK okurları.
 
Home Register Log In
Üst