FIFA Street 2012

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Açıkçası FIFA ve PES serisinin rekabetinde biraz olsun eğlenceye yer yoktu. Olabildiğince gerçek şekilde futbol sporunu yansıtmaya çalışan iki seri de, oyunun eğlenceli kısımlarını pek ön planda tutmuyordu. Eğlence faktörüne EA Sports, biraz olsun FIFA Street serisiyle elini atmaya çalışıyordu. Ancak vasat oyunlar yapmaktan öteye geçemiyordu. FIFA Street serisi bu sefer 4 senenin ardından tekrar başlıyor. Bakalım bu sefer EA Sports nasıl bir iş başarmış?

En çok sektiren kazanır

Artık pek mahalleler arası maçlara denk gelmek mümkün değil. Çocukluğumuzda bulduğumuz her boş alanda hatta sokaklarda bile maç yapardık. Ancak günümüzde bu sokak kuralları da giderek değişiyor. Bu kurallar da FIFA Street’te farklı modlar olara karşımıza çıkıyor. FIFA Street’in en öne çıkan özelliği, farklı oyun modlarının farklı sunumları olması ve birinden sıkılırsanız diğeriyle eğlenmeye devam edebiliyorsunuz. 4 adet modumuzun dışında, bir de kendi kurallarımızı oluşturabileceğimiz bir mod eklenmiş. Kısaca bu dört moddan bahsedelim.


2.jpg

5-A-Side modunda 5’er oyunculu takımlar halinde ayak seviyesindeki kalelere gol atmaya çalışıyoruz. Herhangi bir faul kuralı yok. 3’er dakikalık yarılar halinde oynanan bu modda kaleciler de mevcut.

6.jpg

Panna Rules modunda ikiye iki takımlar halinde oynuyoruz. En ve boy açısından küçük kaleler mevcut ve haliyle kaleci yok. Amaç gol atmak değil. Topu rakibinizin bacakarasından geçirip onu çalımlarsanız 3 –ki buna Panna ismi veriliyor-, havaya kaldırıp çalımlayıp geçerseniz 2, normal bir çalım hareketiyle geçerseniz 1 puan alıyorsunuz. Bu puanları biriktirip gol atarsanız, puanınız kadarı skor tahtasına yazılıyor. Biriktirdiğiniz puanların ardından gol yerseniz de bu puanları kaybediyorsunuz. Normal bir gol ise 1 puan değerinde. Yani olabildiğince çalım atıp gol atmanız, daha çok gol atmaktan önemli hale geliyor.
 
Home Register Log In
Üst