F1 2013 (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
587
Tepki
1
Şundan sadece birkaç sene önce Formula 1, İstanbul Grand Prix’iyle birlikte ülkemizde popüler bir spordu. Ondan öncesinde de televizyonun karşısında Benetton takımında yarışan ve ardından Ferrari’ye transfer olan Michael Schumacher’i izlerdik. En azından benim gibi deli gibi F1 takip etmeyen kişiler için durum böyleydi. O zamanlar elimizde Microprose’un geliştirdiği Grand Prix serisi oyunlarla idare ederdik. Aslında oyunlar o kadar da kötü değildi, ancak yine de eksikleri vardı.

Yıllar geçti ve teknoloji ilerledi. Şimdi bakıyorum da simülasyonlar aldı başını gidiyor. Foto-gerçekçiliğe yakın görsellere sahip, fizik motorları aşmış simülasyon oyunlarıyla karşı karşıya kalıyoruz. İşte F1 2013 de bu oyunlardan biri.


2.jpgKERS ne ola ki?

Codemasters’ın 2009’dan beri süren F1 serisi oyunları, özellikle geçtiğimiz sene F1 2012’yle birlikte altın çağını yaşamaya devam ediyor. Piyasada lisanslı başka F1 oyunu olmamasına rağmen, her geçen sene kalitesini arttırarak devam eden seri, bu sene de aynı istikrarı sürdürebilecek mi? İşte bu incelemenin cevap vereceği soru da bu. Malum yeni nesil konsollar PS4 ve Xbox One çok yakında piyasada olacak. Bu yüzden geliştiriciler de ellerindeki kaliteli görsellik, başarılı oynanış gibi özellikleri de bir sonraki nesle saklıyorlar. Bunun son dönemde gördüğümüz örnekleri arasında 2K Sports’un bir önceki seneyle arasında oynanış ve görsellik açısından neredeyse hiç farkı olmayan NBA 2K14’ün yeni nesil öncesi versiyonları ve EA Sports’un FIFA 14’ün şu anki nesildeki versiyonlarda Ignite Engine’ı kullanmayıp yeni nesle saklamasını sayabiliriz.


 
Home Register Log In
Üst