Elite: Dangerous İncelemesi

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Frontier Development tarafından tasarlanan ve Steam üzerinde satışa sunulan Elite: Dangerous, uzay ve simülasyon meraklıları için oldukça ilgi çekici bir oyuna dönüşmüş durumda. 16 Aralık 2014 tarihinde çıkış yapan oyun geçtiğimiz günlerde çıkış tarihinden bu yana olan en büyük oyuncu sayısına ulaşmayı başardı.

18,000’den Fazla Oyuncuya Sayısına Ulaştı!
PUBG veya CS:GO gibi anlık oyuncu sayısı yüksek olan oyunlara oranla bu sayı çokta yüksek görünmese de, Elite: Dangerous kitlesi için oldukça yüksek bir sayı. Son yapılan güncellemeler ile oyun oldukça büyük bir değişime uğramıştı bu sayının büyük bir kısmı oyunu sıkılıp bırakan fakat tekrardan denemek isteyen oyunculardan ulaşmakta.

FX6uB3.jpg


Elite: Dangerous içerisindeki “Thargoid” adı verilen uzaylılar.İniş Yapılabilen Gezegenler!
Oyuna gelen Horizons adlı ek paket ile birlikte oyuncular sonunda çok istedikleri gezegenlere iniş mekaniğine kavuştu. 15 Aralık 2015 tarihinde oyunculara sunulan Elite: Dangerous Horizons oyunun olmazsa olmazları arasında. Şimdilik sadece Kayalık(Rocky) tipi gezegenlere iniş yapılabilse de, ilerleyen zamanlarda oyuncular Dünya-Benzeri(Earth-Like) gezegenlere iniş yapmayı umuyorlar.

Bir oyuna göre oldukça gerçekçi bir iniş mekaniğine sahip olan Elite: Dangerous, oyuncular üzerinde bir oyundan daha çok simülasyon etkisi yaratmak istemiş.


Elite: Dangerous Horizons paketi ile iniş yapılabilen The View bölgesi.38 Adet Kullanılabilir Gemiye Sahip!
Frontier Development
geçen aylarda gelen “Beyond” adı verdikleri güncelleme ile Elite: Dangerous‘a 2 adet gemi daha ekleyerek, toplam gemi sayısını 38’e çıkardı. Uzun zamandır piyasada olan oyun için bu sayı az da görünse de, yapımcılar gerektiğinden fazla gemi eklemektense oyuncuların geri bildirimlerine göre ekleme yapmayı seçmiş.

Elite: Dangerous Beyond ile oyuna eklenen Krait Phantom adlı gemi.Meslekler!
  • Savaş kategorisi belkide oyuna yeni başlayan oyunculara çok fazla hitap etmese de ilerleyen dönemlerde oldukça ilgi çekici bir mesleğe dönüşebiliyor. Savaş kategorisi direkt olarak bir meslek olmasa da içerisinde korsanlık ve NPC gemilerine yardım etme karşılığında para alma mekaniği eklendiği için meslek olarak da geçebiliyor. İster gerçek oyuncuların transfer etmeye çalıştıkları gemileri soyun ister sistem içerisinde gezinen korsanları avlayın! Yapılan görevler veya yardımlar karşılığı oyun size parayı direkt olarak vermiyor, bunu bir istasyondan savaş biletlerinizi vererek almanı gerek.
  • Madencilik belki de en sonra gelen güncellemelerden sonra oyuncuların en çok yaptığı meslek olabilir. Bunun sebeplerinden biri eski sisteme göre oyuncuların çok daha fazla para kazanabilmesi. Oyun içerisinde ister sistemdeki ana yıldızın asteroid kuşaklarında isterseniz de gezegenlerin yörüngelerinde oluşmuş halkalarda madencilik yapabiliyorsunuz.
  • Tüccarlık oyuna yeni başlayanların tercih ettiği ve ilerleyen zamanlarda daha büyük gemi almak için yaptıkları meslek olarak biliniyor. Aşırı iyi para getirmese de madencilik dışında iyi gelir getiren meslek olarak kabul ediliyor. Çok fazla oyun oynama imkanınız yok ise istasyonlar arası kısa mesafeler yaparak az da olsa kar yapabilirsiniz.
  • Keşif ve araştırma galaksinin bilinmeyen sistem ve gezegenlerini araştırmak isteyen oyuncular için birebir. Beyond güncellemesi ile oldukça değişen keşif mekaniği eskisine göre çok daha zevkli ve daha iyi para kazandıran meslekler arasında. Horizons ek paketine sahipseniz taradığınız gezegenler üzerinde yer alan ilgi çekici noktalara inebilir, ek taramalar ve araştırmalar yaparak bunlardan da para kazanabilirsiniz.
 
Home Register Log In
Üst