Driveclub (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Son bir kaç yıldır sizlerin de fark ettiği gibi, oyunlar daha çok online içeriğe önem verir bir hale gelmiş durumda. Bu duruma artık yarış oyunları da dahil olmaya başladı. Ubisoft tarafından geliştirilen devasa online bir yapıya sahip The Crew yakın zamanda oyuncularla buluşacak, Forza Horizon 2 ise yine benzer bir konsept ile Xbox kullanıcılarıyla buluştu ve sunduğu içerikler, görselliği, sürüş dinamikleri ve online yapısıyla başarılı bir işe imza attı.Son dönemlerde heyecanla beklenen bu iki yapımın dışında, Evolution Studios tarafından uzun bir süredir geliştirilme aşamasında olan bir isim de fazlasıyla dikkat çekiyordu. DRIVECLUB, yayınlanan her bir görseli ve videosuyla birlikte yarışseverlerin yoğun ilgisiyle karşılanıyor, PlayStation sahiplerine gerçek bir yarış deneyimi vadediyordu. Sonunda beklenen gün geldi ve DRIVECLUB, PlayStation 4 sahipleriyle buluştu. Peki oyuncuların beklediğine değecek mi? Evolution Studios, bizlere vadettiklerini yerine getirmeyi başarabildi mi? Gelin şimdi bu soruların yanıtlarını öğrenelim.

Pistlerde bulurum seni!

DRIVECLUB'a başlar başlamaz insanı havaya sokacak bir video ile karşılanıyoruz. Hoş bir müzik eşliğinde, özellikle yapımda ön plana çıkan araçların pistte sergiledikleri performansların gösterildiği bu kısa videonun ardından kendimizi, oyunun menü ekranında buluyoruz.DRIVECLUB hakkında burada değinmek istediğim önemli bir konu var. Yapım kesinlikle online içerikleriyle ön plana çıkıyor, bu yüzden tek kişilik yarış oyunlarını sevenleri biraz üzerebilir. Zaten bu durumu oyunun ana menüsünden de kolaylıkla anlayabiliyoruz. Bu menüde karşımıza Sür, Kapışmalar, Kulübüm, Profilim, Garaj ve Ayarlar gibi seçenekler çıkıyor. Evet, yapım tamamen Türkçe dil desteğine sahip bir şekilde kullanıcılarla buluşuyor ve bu biz Türk oyuncular için kesinlikle güzel bir artı.


Öncelikle oyunun profil ve kulüp özelliklerine biraz değinmek en doğrusu olacaktır. DRIVECLUB'da tamamladığınız yarışlar ve bu yarışlarda sergilediğiniz başarıya göre yarış sonunda belli bir puan alıyorsunuz, bu puanlar sayesinde hesabınız seviye atlıyor. Peki bu seviye ne işe yarıyor? Hesap seviyenize bağlı olarak, yeni araçlara, yeni yarış içeriklerine ve çeşitli kişiselleştirme (araç boyaları gibi) özelliklerine sahip oluyorsunuz. Seviye atlamak oldukça rahat ve zaten siz yarıştıkça hesabınız da gelişmeye devam ediyor, kafanıza takmanızı gerektirecek bir durum olmuyor. Ayrıca, tüm araçların başta açık olmaması, seviyeye bağlı olarak açılması böyle bir oyun için bence oldukça güzel düşünülmüş.
 
Home Register Log In
Üst