Diablo 3 En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Oyun oynadığınızda birazda olsa eğlendiğinizi ve rahatladınızı his eder gibiyim. Günümüzde grafik tasarımları ve kendine çeken özelikleriyle bir çok oyun mevcut.. Bu oyunların çok fazla çapıda bir kitlesi olabilir.Bu yüzden 7'den 70'e herkesin oynayabilceği oyun türleri olamakta ve tabi haliyle sorunlarıda mevcut. İşte bu oyunlardan birisi olan Diablo 3 oyunu zevkli ve zengin oyun tarzının yanında farklı sorunlarla'da karşılaşabiliyor. Bu nedenle de Diablo 3 en çok ifade edilen sorun ve çözümlerden beli başlarına değineceğim.

wlsTqB.jpg


Oyunun Kurulumunda Çıkabilecek Hatalar

Bütün yapılan oyunlar olmasada bir çok oyun büyük dosya buyutlarına ulaşabilcek dosyalar ile yapılıyor. Bu sorunların geneli indiren kulanıcılardan kaynaklı olabiliyor. Ve bu nedenle oyunu indiren kulanıcıların en çok dikat etmesi gereken durum oyunu indirme aşamasıdır.. Bazı oyunlarda ise tüm dosyalar inmesine rağmen ve otomatikmen bazı dosyaların inmesini beklemeniz gerekiyor.. Bu durumlarda yapılan hata oyunun indiğini görür görmez indirme işlemlerini durdurmaktır. Bu indirme işlemlerini durdurduğunuzda oyunun çalışmasını sağlayan birçok dosyanın da inmesine engel oluyorsunuz. Açılımı destekleyen bu dosyalar inmediği için de oyunu başlatırken hatalar ile karşılaşıyorsunuz. Yapmanız gereken oyunun inme aşamasında indirme linki gelen dosyalara da izin vermektir. Aceleci davranmayarak bu işlemleri bekleyip oyun için gerekli olan bu dosyaların inmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede de oyundu hatasız oynayabilirsiniz.

Farklı Oyun Alanlarındaki Hatalar

Her oyundada olduğu gibi bu oyunumuzdada aşılması gereken bölümler vardır. Ancak bazen bu bölümleri açmakta problem yaşayabilir ve engeli aşmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu duruma neden olan birçok neden olduğu gibi, bunlardan en önemlisi kullandığınız karakterin sahip olduğu özelliklerdir. Yani bazen oyunu oynadığınız bölüme uygun olmayabilir ve bu bölümleri geçmenize de engel olabilir. Örneğin bu oyunda da Whirlwind skill’i denilen karakter özelliğinin kaldırılması gereklidir. Bu özellik kaldırılmadığı sürece oyunun oynanışında hatalar ortaya çıkabilir ve bunları aşmakta problem yaşayabilirsiniz. Barbian karakterinde olan bu özelliği kaldırarak rahatlıkla oyununuzu oynamaya devam edebilirsiniz.

Oyunun Donma Problemi

Oyunda farklı problemlerini yanında donma ve kasma sorunuda yaşabilirisiniz.. Oyunun donma sıkıntısı birçok nedenden dolayı meydana geliyor. Örneğin donmanın kaynağı oyun ile değil tamamen sizinle ve oyunu oynadığınız internet ağı ile ilgili olabilir. Çünkü ağ gücü zayıf olması durumunda oyun esnasında sürekli bağlantı kopması ve donmalar ile karşılaşabilirsiniz ve oynanan oyunun seyir ve oynama zevkini azaltabilir. Bunun için yapılması gerekenler ağ bağlantısını kontrol etmek veya oyunun internet ağına neden bağlanmadığını araştırmak olabilir. Donma sorununu hallettikten sonra gönül rahatlığı ile bu oyunu oynayabilir ve zevk alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sorun siz odaklı ise bu sorunu ortadan kaldırmak olacaktır.
 
Home Register Log In
Üst