Dead Block

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Team Fortress 2’yi alın, Left 4 Dead ile karıştırın, sonra az bir süre ısıtın, işte karşınızda Dead Block. Yapımcıların bu tarifi oyunu yanık kokan bir hale çevirmiş. Xbox Live Arcade’te kullanıcıların beğenisine sunulan oyunda zombiler yine başrolde, ancak bu durum eğlenceli bir atmosferle sunuluyor. Amacımız zombilere karşı sıkı bir defans yapmak. Bunu yaparken de, yaşayan ölülerin olduğu bazı klasik film taktiklerini ve ilginç tuzakları kurarak gerçekleştiriyoruz.

Malzeme dayanmaz bu zombilere

Bulunduğumuz mekanda zombilerin içeri girmemesi için pencere ve kapı girişlerini tahtalarla kapatmamız gerekiyor. Buralara tahtaları çivilerken ekranda bir bar çıkıyor. Barda yeşil bir yer nokta var, eğer çizgiyi bu noktaya getirip, A’ya basarsak karakterimiz daha hızlı bir şekilde tahtaları çiviliyor. Yalnız tahtalar da belli bir sayıda, kullandıkça bitiyor. Bu durumda çevredeki masa, sandalye, dolap gibi eşyaları kırarak tahta elde edebiliyoruz. Fakat arada lavabo ve başka nesneleri parçalayıp, onlardan tahta çıkarmamız gibi ilginç bir durum da var. Dead Block’ta sadece bunu yapmakla sınırlı değiliz, ilginç tuzaklar kuruyoruz. Mesela nitrojen tüpünü pencere kenarına bağlıyoruz ve içeri giren zombi anında donuyor. Biz de sadece çekicimizle zombiye bir tık yapıyoruz ve böylece parçalanıyor. Bir de tuvalet tuzağı var ki, o tam evlere şenlik. Tabii bu tuzakları yapmak için yine malzemeye ihtiyacımız var. Gene bunları etraftaki eşyaları kırarak veya bazılarını araştırarak bulabiliriz. Araştırma yaparken tetik tuşlarına basarsak, karakterimiz daha hızlanıyor.


1.jpg

Bulduğumuz objeler sadece tuzak veya engel yapmak için değil. Para, silah ve anahtar da elimize geçiyor. Parayı, zombilerin dans etmesini sağlayıp, bize zaman ve avantaj kazandıran müzik kutusunda kullanabiliriz. Sağlımız azaldığında otomatlarda parayı harcayıp, içecek alarak sağlığımızı yeniden yükseltebiliriz. Anahtarla ise kilitli kapıları açarak, bir sonraki odaya geçebiliyoruz. Çekicimiz dışında zombiler üstünde kullandığımız silahlar da gene ilginç yapılmış. Ayrıca farklı karakterlerle iş birliği içine girebiliyoruz. LB ile karakterler arası geçiş yapıyoruz. Bir tanesi bizim kontrolümüzde olurken, diğeri ise yapay zekaya kalıyor. Her karakterin kendine ait özellikleri var. Bölümleri ise gitar çalarak bitiriyoruz. Gitar ekipmanını da, etrafta araştırıp, buluyoruz. Mini haritada zombiler ve önemli objeler gösteriliyor. Kırmızı noktalar içeri giren zombileri, gri olanlarsa dışarıdakileri işaret ediyor.

Son konsere çeyrek kala

Dead Block’ta Unreal Engine 3 kullanılmış ve çizgi film gibi renkli grafiklere sahip. Ancak eğlenceli bu görsellik vasatın üstüne çıkamıyor. Müzikler ise genel olarak Rock tarzında yapılmış ve oyunun işleyişine uygun. Yapım bir süre sonra boğucu olmaya başlıyor. Xbox 360 sahibiyseniz, oyunu sonraki seçeneklere atabilirsiniz.
 
Home Register Log In
Üst