CS:GO FPS Arttırma Yolları (Yeni!) 2018

servertanitimi

Level 9
Üye
MT2 Üye
Katılım
16 Şub 2018
Mesajlar
160
Tepki
6
Son yıllarda dünya'ca oynanan Counter Strike GLOBAL Offensive oyunu'nu oynarken, bir çok insan FPS Düşük sorunu yaşamaktadır. Bu nedenle birçok insan CS:GO'da yüksek performansını gösteremiyor, eğlenemiyor ve CS:GO Oyunundan soğuyor. CS:GO'da FPS Arttırmak için Ekran Kartı'nın özelliklerini yükseltebilirsiniz fakat, Parası fazla olmayan insanlar Ekran Kartı alamamaktadır. Bu nedenle Oyun içi ve Oyun Dışı FPS Arttırma Yollarını sizlere aktaracağım. CS:GO FPS Arttırma Rehberini doğru bir şekilde uygulayarak Sizde diğer oyuncular gibi rahat ve yüksek performans'ta oynayabilir ve eğlencenizi kat ve kat artırabilirsiniz.

CS:GO FPS Sorunu Çözümü

Dev CS:GO FPS Arttırma Yolları rehberimizde FPS Sayınızı arttırabilmeniz için yazımsal ağırlıklı çözümleri sizlere resimli olarak aktaracak, daha sonra'da donanımsal olarak tavsiyelerde bulunacağınız.

FPS Sorunu'nuzu çözdüğümüzde diğer oyunlardaki FPS Sayınız'da artacak FPS Sorununuz ortadan kalkmış olacaktır.

Nvidia Ekran kartınızı, oyunda daha iyi FPS sayılarına ulaşmak için optimize edecek ayarlar yapacağız. Yapacağınız ayarlar'la oyun görünümünüz basitleşecek fakat, FPS sayınız büyük oranda artışa geçecektir.

Ayrıca paylaştığımız yöntemlerden birini, Türkiye'nin en iyi oyuncularından biri olan, XANTARES'te kullanmaktadır. Sadece onunla kalmamakla beraber oyunda gördüğünüz birçok Profesyonel oyuncu'da bu ayarları kullanmaktadır. Bu ayarları yaptığınızda sadece FPS Artışınız artmakla kalmayacak, Diğer oyuncuları'da rahat bir şekilde görebileceksiniz.

Nvidia Ayarları;
 1. Masaüstüne sağ tıklayıp "Nvidia Denetim Masası'na" Tıklayın.
 2. Sol Tarafta yer alan "3D Ayarların Yönetilmesi" adlı sekmeye giriş yapın. Burada yer alan ayarları şu şekilde ayarların;
  • Birden çok ekran/karma GPU hızlandırma: Tek ekran performans modu
  • Doku Süzme/Kalite: Yüksek performans
  • Güç Yönetimi Modu: Uyarlamalı
 3. Üstte belirttiğim ayarları uyguladıktan sonra, Sol tarafta yer alan "Görüntü ayarlarını önayarla yap" sekmesine giriş yapın. Karşınızda gelen ekranda "Benim Tercihlerimi Kullan Ve Şunlara Önem Ver." yazısını işaretleyip çubuğu en sola yani Performans bölümüne çekin.
Yapamayanlar için XANTARES'in kendi anlatımını bırakıyorum

Ekran kartımızın ayarlarını FPS Arttırmak için yaptıktan sonra CS:GO FPS Arttırabilmek için Komut satırında FPS Arttırma Kodları'nı yazmamız gerekir.

CS:GO FPS ARTTIRMA KODLARI;
Kullanacağımız bir diğer yol ise, CS:GO'nun kendi komut satırına kod girerek FPS Arttırmak. Bunun için aşağıda belirttiği kodları tek tek kopyalayıp yapıştırın. Bu komutları oyun esnasında değilde, oyunun başlangıç ekranında bir defaya mahsus yazmanız yeterli olacaktır.

 • cl_forcepreload “1” → CS:GO oynarken normalde maç esnasında harita ve sesler arka plan'da yüklenmeye devam ederler. Ancak bu komut ile map yüklenirken bu işlemler tamamlanır. Böylece sunucuya bağlanmanız azcık daha uzasa'da, daha sabit bir FPS Değeriniz olur.
 • cl_disablehtmlmotd “1” → Herhangi bir sunucuda oyun oynarken, ekrana gelen mesajları engellemekte ve FPS'nin artmasını sağlamaktadır.
 • fps_max “0” → Eğer FPS Sayınız 70'in altındaysa hemen kullanın! Bu kullancağınız kod FPS Sınırınızı kaldırır. Eğer FPS Sayınız 70'ten büyükse 0'ı 60 yapabilirsiniz.
 • mat_queue_mode “2” → İşlemciyi CS:GO ile daha rahat çalışabilmesi için optimize etmeye yarar.
 • r_drawtracers_firstperson “0” → Bu kullanacağınız kod silahınızdan çıkan mermilerin kendiniz tarafından görünmemesini sağlar. Buda FPS Sayınızı minimum düzeyde de olsa arttırmanızı sağlayacaktır.
 • r_eyegloss “0” → Bu kullanacağınız kodla, oyundaki karakterlerin gözlerindeki detaylar silinecektir. Bu göz kodunu CS:GO Profesyonel oyuncusu olan Shroud da kullanmaktadır.
 • r_eyemove “0” → Oyun karakterinin efektlerini kapattığı için FPS Sayımızı hatrı sayılır derecede arttırmaktadır.
 • r_eyeshift_x “0” → Oyun karakterinin gözü, X ekseninde hareket edemez ve FPS Artışı görülür.
 • r_eyeshift_y “0” → Oyun karakterinin Gözü Y Ekseninde hareket etmemesini sağlar ve FPS Artışı görülür.
 • r_eyeshift_z “0” → Oyun karakterinin gözü Z ekseninde hareket etmemesini sağlar ve FPS Artışı görülür.
 • r_eyesize “0” → Oyun karakterinin göz boyutunu küçültmektedir.
FPS Arttırmak için Çalıştırma Seçenekleri;
CS:GO'da da, Steam arayüzünde yapacağınız birkaç işlem ile, çalıştırma seçenekleri ile oynayarak FPS Arttırmanız mümkün.
Çalıştırma seçenekleri ile 6 Adımda FPS Arttırma
 1. Bu adımları, oyun kapalıyken yapmanız gerektiğini sakın unutmayınız.
 2. Steam Kütüphane'nizi açın.
 3. CS:GO'nun üstüne sağ tıklayın.
 4. Çıkan Menüdeki Özellikler butonuna tıklayın.
 5. Açılan pencerenin "Genel" sekmesine giriş yapın ve "Başlatma Seçeneklerini Ayarla" yazısına tıklayın.
 6. Açılan Satıra -threads 4 -high -nod3d9ex -novid -freq 60 +cl_forcepreload 1 kodunu yapıştırıp, "Tamam" butonuna basarak kapatabilirsiniz.
6.Adımda belirttiğimiz kodların açıklamaları ise şu şekildedir;
 • -freq 60 → Monitörünüz kaç Hz ise 60 yerine onu yazınız. Laptop Monitörleri genelde 60 Hz olmaktadır.
 • -high → İşlemcinizin CS:GO'ya daha önem vermesini sağlar.
 • -nojoy → Joystick desteğini kaldırır, gereksiz bir özellik olduğu için işlemcinizin hızını artırır buda sizin FPS Sayınızın artmasını sağlar.
 • -novid → Açılış ekranını (introyu) kaldırmanıza yarar sağlayan bir koddur. FPS ile bir alakası yok fakat, gereksiz bilgisayarı kastıran bir detaydan kurtulmuş olursunuz.
 • -threads 4 → Bilgisayarınızda yer alan işlemci sayınızı 4 yerine yazabilirsiniz.
 • -nod3d9ex → Oyunun ALT+TAB hızını arttırmaktadır. Aynı zamanda FPS Yükselttiğini söyleyenlerde vardır.
 • +cl_forcepreload 1 → Haritayı önceden yüklemeyi sağlar.
Steam Ayarları ile FPS DROP ÖNLEME
En büyük oyuncu platformu olan Steam, arkadaşlarımız oyuna girdiğinde, çevrimiçi olduklarında ve mesaj attıklarında bize bildirim göndermektedir. Aslında çok iyi bir özellik olmasına rağmen özellikle çok fazla arkadaşı olan tüm oyunlarda anlık olarak FPS Düşüşü yaşatmaktadır.

Bu bildirimleri kapatmak için;

 • Steam'ı açın.
 • Sol üstten Steam → Ayarlar yolunu izleyin.
 • "Arkadaşlar" Bölümüne gelip, aşağıdaki görselde yer alan ayarları yapınız.
2JdOW2.jpg


Windows'u Yüksek FPS İçin Optimize Etmek
Windows işletim sistemimizde yer alan efektler, her ne kadar görünümü mükemmelleştirse de, CPU'nuzu yorup düşük FPS almanıza neden olan faktörlerden birisidir. Buna engel olabilmek için Windows üzerinden epey bir derleme yapacağız. Genelleme yapıyorum fakat, neredeyse 10 FPS Arttırmakta bu ayarlar. Ayrıca yine bu ayarları XANTARES Gibi E-Spor oyuncuları da kullanmaktadır.
 • Altta köşede yer alan Başlat butonuna tıklıyor ve Arama bölümüne geliyor ve Çalıştır programını aratıyor ve açıyoruz.
 • Çalıştır açıldığında aşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor. Çıkan ekranda msconfig yazıp Tamam'a tıklıyoruz.
 • VrOQny.png
 • Başlatma sekmesinde "Tümünü Devre Dışı Bırak" seçeneğini işaretliyoruz.
 • Hizmetler sekmesinde "Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" diyin.
 • Önyükleme sekmesinde "GUI önyüklemesi yok" kutucuğunu seçin. Zaman aşımı'nı 10 saniye yapmanız gerekmektedir.
 • Bilgisayarım'a sağ tıklayıp, özellikler > gelişmiş sistem ayarları > performans ayarları yolunu izleyin. "En iyi performans için ayarla" yazısını seçin.
 • Windows arama çubuğuna "Kontrol Paneli" yazın ve aratın. donanım ve ses > güç seçenekleri yolunu izleyin. "Yüksek Performans Moduna" alın.
 • Başlat'tan arama kısmına UAC yazın ve açılan menüde UAC'ı komple kapatın.
CS:GO FPS Arttırma Programı
Oyununuzu ve bilgisayarınızı yüksek performans için optimize eden bir program bulunmaktadır. Üstelik program türk yapımıdır. Yalnızca CS:GO Değil bilgisayarınızda yer alan bir çok oyunun FPS'sini arttırmaktadır.

Uyarı: Bu programı kullandığınızda CS:GO'daki ve diğer oyunlardaki ayarlarınız program tarafından yüksek performans alabilmesi için ayarlanmaktadır. Bu programı ayarlarınızdan olmak istemiyorsanız kullanmayınız. Eğer her yolu denemenize rağmen FPS'niz yine düşükse son çağre olarak kullanabilirsiniz.

Not: CS:GO oyununda bu programı kullanmanızı önermiyor ve tavsiye etmiyoruz. Bu Program en çok PUBG'de FPS Artışı sağlamaktadır.

 • PcOptimize adlı programın indirme sayfasına girebilirsiniz.
 • Assets yazısının altında yer alan son sürüm programını indiriyoruz.
 • Aşağıdaki gibi bir menü bizim karşımıza çıkmaktadır. Programın detaylı kullanıma üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • FPS-Artt%C4%B1rma-Program%C4%B1.png
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

mustafamacir

Level 1
Üye
Katılım
1 May 2021
Mesajlar
1
Tepki
0
Son yıllarda dünya'ca oynanan Counter Strike GLOBAL Offensive oyunu'nu oynarken, bir çok insan FPS Düşük sorunu yaşamaktadır. Bu nedenle birçok insan CS:GO'da yüksek performansını gösteremiyor, eğlenemiyor ve CS:GO Oyunundan soğuyor. CS:GO'da FPS Arttırmak için Ekran Kartı'nın özelliklerini yükseltebilirsiniz fakat, Parası fazla olmayan insanlar Ekran Kartı alamamaktadır. Bu nedenle Oyun içi ve Oyun Dışı FPS Arttırma Yollarını sizlere aktaracağım. CSGO FPS Arttırma Rehberini doğru bir şekilde uygulayarak Sizde diğer oyuncular gibi rahat ve yüksek performans'ta oynayabilir ve eğlencenizi kat ve kat artırabilirsiniz.

CS:GO FPS Sorunu Çözümü

Dev CS:GO FPS Arttırma Yolları rehberimizde FPS Sayınızı arttırabilmeniz için yazımsal ağırlıklı çözümleri sizlere resimli olarak aktaracak, daha sonra'da donanımsal olarak tavsiyelerde bulunacağınız.

FPS Sorunu'nuzu çözdüğümüzde diğer oyunlardaki FPS Sayınız'da artacak FPS Sorununuz ortadan kalkmış olacaktır.

Nvidia Ekran kartınızı, oyunda daha iyi FPS sayılarına ulaşmak için optimize edecek ayarlar yapacağız. Yapacağınız ayarlar'la oyun görünümünüz basitleşecek fakat, FPS sayınız büyük oranda artışa geçecektir.

Ayrıca paylaştığımız yöntemlerden birini Türkiye'nin en iyi oyuncularından biri olan, XANTARES'te kullanmaktadır. Sadece onunla kalmamakla beraber oyunda gördüğünüz birçok Profesyonel oyuncu'da bu ayarları kullanmaktadır. Bu ayarları yaptığınızda sadece FPS Artışınız artmakla kalmayacak, Diğer oyuncuları'da rahat bir şekilde görebileceksiniz.

Nvidia Ayarları;
 1. Masaüstüne sağ tıklayıp "Nvidia Denetim Masası'na" Tıklayın.
 2. Sol Tarafta yer alan "3D Ayarların Yönetilmesi" adlı sekmeye giriş yapın. Burada yer alan ayarları şu şekilde ayarların;
  • Birden çok ekran/karma GPU hızlandırma: Tek ekran performans modu
  • Doku Süzme/Kalite: Yüksek performans
  • Güç Yönetimi Modu: Uyarlamalı
 3. Üstte belirttiğim ayarları uyguladıktan sonra, Sol tarafta yer alan "Görüntü ayarlarını önayarla yap" sekmesine giriş yapın. Karşınızda gelen ekranda "Benim Tercihlerimi Kullan Ve Şunlara Önem Ver." yazısını işaretleyip çubuğu en sola yani Performans bölümüne çekin.
Yapamayanlar için XANTARES'in kendi anlatımını bırakıyorum

Ekran kartımızın ayarlarını FPS Arttırmak için yaptıktan sonra CS:GO FPS Arttırabilmek için Komut satırında FPS Arttırma Kodları'nı yazmamız gerekir.

CS:GO FPS ARTTIRMA KODLARI;
Kullanacağımız bir diğer yol ise, CS:GO'nun kendi komut satırına kod girerek FPS Arttırmak. Bunun için aşağıda belirttiği kodları tek tek kopyalayıp yapıştırın. Bu komutları oyun esnasında değilde, oyunun başlangıç ekranında bir defaya mahsus yazmanız yeterli olacaktır.

 • cl_forcepreload “1” → CS:GO oynarken normalde maç esnasında harita ve sesler arka plan'da yüklenmeye devam ederler. Ancak bu komut ile map yüklenirken bu işlemler tamamlanır. Böylece sunucuya bağlanmanız azcık daha uzasa'da, daha sabit bir FPS Değeriniz olur.
 • cl_disablehtmlmotd “1” → Herhangi bir sunucuda oyun oynarken, ekrana gelen mesajları engellemekte ve FPS'nin artmasını sağlamaktadır.
 • fps_max “0” → Eğer FPS Sayınız 70'in altındaysa hemen kullanın! Bu kullancağınız kod FPS Sınırınızı kaldırır. Eğer FPS Sayınız 70'ten büyükse 0'ı 60 yapabilirsiniz.
 • mat_queue_mode “2” → İşlemciyi CS:GO ile daha rahat çalışabilmesi için optimize etmeye yarar.
 • r_drawtracers_firstperson “0” → Bu kullanacağınız kod silahınızdan çıkan mermilerin kendiniz tarafından görünmemesini sağlar. Buda FPS Sayınızı minimum düzeyde de olsa arttırmanızı sağlayacaktır.
 • r_eyegloss “0” → Bu kullanacağınız kodla, oyundaki karakterlerin gözlerindeki detaylar silinecektir. Bu göz kodunu CS:GO Profesyonel oyuncusu olan Shroud da kullanmaktadır.
 • r_eyemove “0” → Oyun karakterinin efektlerini kapattığı için FPS Sayımızı hatrı sayılır derecede arttırmaktadır.
 • r_eyeshift_x “0” → Oyun karakterinin gözü, X ekseninde hareket edemez ve FPS Artışı görülür.
 • r_eyeshift_y “0” → Oyun karakterinin Gözü Y Ekseninde hareket etmemesini sağlar ve FPS Artışı görülür.
 • r_eyeshift_z “0” → Oyun karakterinin gözü Z ekseninde hareket etmemesini sağlar ve FPS Artışı görülür.
 • r_eyesize “0” → Oyun karakterinin göz boyutunu küçültmektedir.
FPS Arttırmak için Çalıştırma Seçenekleri;
CS:GO'da da, Steam arayüzünde yapacağınız birkaç işlem ile, çalıştırma seçenekleri ile oynayarak FPS Arttırmanız mümkün.
Çalıştırma seçenekleri ile 6 Adımda FPS Arttırma
 1. Bu adımları, oyun kapalıyken yapmanız gerektiğini sakın unutmayınız.
 2. Steam Kütüphane'nizi açın.
 3. CS:GO'nun üstüne sağ tıklayın.
 4. Çıkan Menüdeki Özellikler butonuna tıklayın.
 5. Açılan pencerenin "Genel" sekmesine giriş yapın ve "Başlatma Seçeneklerini Ayarla" yazısına tıklayın.
 6. Açılan Satıra -threads 4 -high -nod3d9ex -novid -freq 60 +cl_forcepreload 1 kodunu yapıştırıp, "Tamam" butonuna basarak kapatabilirsiniz.
6.Adımda belirttiğimiz kodların açıklamaları ise şu şekildedir;
 • -freq 60 → Monitörünüz kaç Hz ise 60 yerine onu yazınız. Laptop Monitörleri genelde 60 Hz olmaktadır.
 • -high → İşlemcinizin CS:GO'ya daha önem vermesini sağlar.
 • -nojoy → Joystick desteğini kaldırır, gereksiz bir özellik olduğu için işlemcinizin hızını artırır buda sizin FPS Sayınızın artmasını sağlar.
 • -novid → Açılış ekranını (introyu) kaldırmanıza yarar sağlayan bir koddur. FPS ile bir alakası yok fakat, gereksiz bilgisayarı kastıran bir detaydan kurtulmuş olursunuz.
 • -threads 4 → Bilgisayarınızda yer alan işlemci sayınızı 4 yerine yazabilirsiniz.
 • -nod3d9ex → Oyunun ALT+TAB hızını arttırmaktadır. Aynı zamanda FPS Yükselttiğini söyleyenlerde vardır.
 • +cl_forcepreload 1 → Haritayı önceden yüklemeyi sağlar.
Steam Ayarları ile FPS DROP ÖNLEME
En büyük oyuncu platformu olan Steam, arkadaşlarımız oyuna girdiğinde, çevrimiçi olduklarında ve mesaj attıklarında bize bildirim göndermektedir. Aslında çok iyi bir özellik olmasına rağmen özellikle çok fazla arkadaşı olan tüm oyunlarda anlık olarak FPS Düşüşü yaşatmaktadır.

Bu bildirimleri kapatmak için;

 • Steam'ı açın.
 • Sol üstten Steam → Ayarlar yolunu izleyin.
 • "Arkadaşlar" Bölümüne gelip, aşağıdaki görselde yer alan ayarları yapınız.
2JdOW2.jpg


Windows'u Yüksek FPS İçin Optimize Etmek
Windows işletim sistemimizde yer alan efektler, her ne kadar görünümü mükemmelleştirse de, CPU'nuzu yorup düşük FPS almanıza neden olan faktörlerden birisidir. Buna engel olabilmek için Windows üzerinden epey bir derleme yapacağız. Genelleme yapıyorum fakat, neredeyse 10 FPS Arttırmakta bu ayarlar. Ayrıca yine bu ayarları XANTARES Gibi E-Spor oyuncuları da kullanmaktadır.
 • Altta köşede yer alan Başlat butonuna tıklıyor ve Arama bölümüne geliyor ve Çalıştır programını aratıyor ve açıyoruz.
 • Çalıştır açıldığında aşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor. Çıkan ekranda msconfig yazıp Tamam'a tıklıyoruz.
 • VrOQny.png
 • Başlatma sekmesinde "Tümünü Devre Dışı Bırak" seçeneğini işaretliyoruz.
 • Hizmetler sekmesinde "Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" diyin.
 • Önyükleme sekmesinde "GUI önyüklemesi yok" kutucuğunu seçin. Zaman aşımı'nı 10 saniye yapmanız gerekmektedir.
 • Bilgisayarım'a sağ tıklayıp, özellikler > gelişmiş sistem ayarları > performans ayarları yolunu izleyin. "En iyi performans için ayarla" yazısını seçin.
 • Windows arama çubuğuna "Kontrol Paneli" yazın ve aratın. donanım ve ses > güç seçenekleri yolunu izleyin. "Yüksek Performans Moduna" alın.
 • Başlat'tan arama kısmına UAC yazın ve açılan menüde UAC'ı komple kapatın.
CS:GO FPS Arttırma Programı
Oyununuzu ve bilgisayarınızı yüksek performans için optimize eden bir program bulunmaktadır. Üstelik program türk yapımıdır. Yalnızca CS:GO Değil bilgisayarınızda yer alan bir çok oyunun FPS'sini arttırmaktadır.

Uyarı: Bu programı kullandığınızda CS:GO'daki ve diğer oyunlardaki ayarlarınız program tarafından yüksek performans alabilmesi için ayarlanmaktadır. Bu programı ayarlarınızdan olmak istemiyorsanız kullanmayınız. Eğer her yolu denemenize rağmen FPS'niz yine düşükse son çağre olarak kullanabilirsiniz.

Not: CS:GO oyununda bu programı kullanmanızı önermiyor ve tavsiye etmiyoruz. Bu Program en çok PUBG'de sağlamaktadır.

 • PcOptimize adlı programın indirme sayfasına girebilirsiniz.
 • Assets yazısının altında yer alan son sürüm programını indiriyoruz.
 • Aşağıdaki gibi bir menü bizim karşımıza çıkmaktadır. Programın detaylı kullanıma üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • FPS-Artt%C4%B1rma-Program%C4%B1.png
Güzel bilgi teşekkürler
 

hasandurol

Level 1
Üye
Katılım
19 Mar 2022
Mesajlar
1
Tepki
0
Son yıllarda dünya'ca oynanan Counter Strike GLOBAL Offensive oyunu'nu oynarken, bir çok insan FPS Düşük sorunu yaşamaktadır. Bu nedenle birçok insan CS:GO'da yüksek performansını gösteremiyor, eğlenemiyor ve CS:GO Oyunundan soğuyor. CS:GO'da FPS Arttırmak için Ekran Kartı'nın özelliklerini yükseltebilirsiniz fakat, Parası fazla olmayan insanlar Ekran Kartı alamamaktadır. Bu nedenle Oyun içi ve Oyun Dışı FPS Arttırma Yollarını sizlere aktaracağım. CS:GO FPS Arttırma Rehberini doğru bir şekilde uygulayarak Sizde diğer oyuncular gibi rahat ve yüksek performans'ta oynayabilir ve eğlencenizi kat ve kat artırabilirsiniz.

CS:GO FPS Sorunu Çözümü

Dev CS:GO FPS Arttırma Yolları rehberimizde FPS Sayınızı arttırabilmeniz için yazımsal ağırlıklı çözümleri sizlere resimli olarak aktaracak, daha sonra'da donanımsal olarak tavsiyelerde bulunacağınız.

FPS Sorunu'nuzu çözdüğümüzde diğer oyunlardaki FPS Sayınız'da artacak FPS Sorununuz ortadan kalkmış olacaktır.

Nvidia Ekran kartınızı, oyunda daha iyi FPS sayılarına ulaşmak için optimize edecek ayarlar yapacağız. Yapacağınız ayarlar'la oyun görünümünüz basitleşecek fakat, FPS sayınız büyük oranda artışa geçecektir.

Ayrıca paylaştığımız yöntemlerden birini, Türkiye'nin en iyi oyuncularından biri olan, XANTARES'te kullanmaktadır. Sadece onunla kalmamakla beraber oyunda gördüğünüz birçok Profesyonel oyuncu'da bu ayarları kullanmaktadır. Bu ayarları yaptığınızda sadece FPS Artışınız artmakla kalmayacak, Diğer oyuncuları'da rahat bir şekilde görebileceksiniz.

Nvidia Ayarları;
 1. Masaüstüne sağ tıklayıp "Nvidia Denetim Masası'na" Tıklayın.
 2. Sol Tarafta yer alan "3D Ayarların Yönetilmesi" adlı sekmeye giriş yapın. Burada yer alan ayarları şu şekilde ayarların;
  • Birden çok ekran/karma GPU hızlandırma: Tek ekran performans modu
  • Doku Süzme/Kalite: Yüksek performans
  • Güç Yönetimi Modu: Uyarlamalı
 3. Üstte belirttiğim ayarları uyguladıktan sonra, Sol tarafta yer alan "Görüntü ayarlarını önayarla yap" sekmesine giriş yapın. Karşınızda gelen ekranda "Benim Tercihlerimi Kullan Ve Şunlara Önem Ver." yazısını işaretleyip çubuğu en sola yani Performans bölümüne çekin.
Yapamayanlar için XANTARES'in kendi anlatımını bırakıyorum

Ekran kartımızın ayarlarını FPS Arttırmak için yaptıktan sonra CS:GO FPS Arttırabilmek için Komut satırında FPS Arttırma Kodları'nı yazmamız gerekir.

CS:GO FPS ARTTIRMA KODLARI;
Kullanacağımız bir diğer yol ise, CS:GO'nun kendi komut satırına kod girerek FPS Arttırmak. Bunun için aşağıda belirttiği kodları tek tek kopyalayıp yapıştırın. Bu komutları oyun esnasında değilde, oyunun başlangıç ekranında bir defaya mahsus yazmanız yeterli olacaktır.

 • cl_forcepreload “1” → CS:GO oynarken normalde maç esnasında harita ve sesler arka plan'da yüklenmeye devam ederler. Ancak bu komut ile map yüklenirken bu işlemler tamamlanır. Böylece sunucuya bağlanmanız azcık daha uzasa'da, daha sabit bir FPS Değeriniz olur.
 • cl_disablehtmlmotd “1” → Herhangi bir sunucuda oyun oynarken, ekrana gelen mesajları engellemekte ve FPS'nin artmasını sağlamaktadır.
 • fps_max “0” → Eğer FPS Sayınız 70'in altındaysa hemen kullanın! Bu kullancağınız kod FPS Sınırınızı kaldırır. Eğer FPS Sayınız 70'ten büyükse 0'ı 60 yapabilirsiniz.
 • mat_queue_mode “2” → İşlemciyi CS:GO ile daha rahat çalışabilmesi için optimize etmeye yarar.
 • r_drawtracers_firstperson “0” → Bu kullanacağınız kod silahınızdan çıkan mermilerin kendiniz tarafından görünmemesini sağlar. Buda FPS Sayınızı minimum düzeyde de olsa arttırmanızı sağlayacaktır.
 • r_eyegloss “0” → Bu kullanacağınız kodla, oyundaki karakterlerin gözlerindeki detaylar silinecektir. Bu göz kodunu CS:GO Profesyonel oyuncusu olan Shroud da kullanmaktadır.
 • r_eyemove “0” → Oyun karakterinin efektlerini kapattığı için FPS Sayımızı hatrı sayılır derecede arttırmaktadır.
 • r_eyeshift_x “0” → Oyun karakterinin gözü, X ekseninde hareket edemez ve FPS Artışı görülür.
 • r_eyeshift_y “0” → Oyun karakterinin Gözü Y Ekseninde hareket etmemesini sağlar ve FPS Artışı görülür.
 • r_eyeshift_z “0” → Oyun karakterinin gözü Z ekseninde hareket etmemesini sağlar ve FPS Artışı görülür.
 • r_eyesize “0” → Oyun karakterinin göz boyutunu küçültmektedir.
FPS Arttırmak için Çalıştırma Seçenekleri;
CS:GO'da da, Steam arayüzünde yapacağınız birkaç işlem ile, çalıştırma seçenekleri ile oynayarak FPS Arttırmanız mümkün.
Çalıştırma seçenekleri ile 6 Adımda FPS Arttırma
 1. Bu adımları, oyun kapalıyken yapmanız gerektiğini sakın unutmayınız.
 2. Steam Kütüphane'nizi açın.
 3. CS:GO'nun üstüne sağ tıklayın.
 4. Çıkan Menüdeki Özellikler butonuna tıklayın.
 5. Açılan pencerenin "Genel" sekmesine giriş yapın ve "Başlatma Seçeneklerini Ayarla" yazısına tıklayın.
 6. Açılan Satıra -threads 4 -high -nod3d9ex -novid -freq 60 +cl_forcepreload 1 kodunu yapıştırıp, "Tamam" butonuna basarak kapatabilirsiniz.
6.Adımda belirttiğimiz kodların açıklamaları ise şu şekildedir;

 • -freq 60 → Monitörünüz kaç Hz ise 60 yerine onu yazınız. Laptop Monitörleri genelde 60 Hz olmaktadır.
 • -high → İşlemcinizin CS:GO'ya daha önem vermesini sağlar.
 • -nojoy → Joystick desteğini kaldırır, gereksiz bir özellik olduğu için işlemcinizin hızını artırır buda sizin FPS Sayınızın artmasını sağlar.
 • -novid → Açılış ekranını (introyu) kaldırmanıza yarar sağlayan bir koddur. FPS ile bir alakası yok fakat, gereksiz bilgisayarı kastıran bir detaydan kurtulmuş olursunuz.
 • -threads 4 → Bilgisayarınızda yer alan işlemci sayınızı 4 yerine yazabilirsiniz.
 • -nod3d9ex → Oyunun ALT+TAB hızını arttırmaktadır. Aynı zamanda FPS Yükselttiğini söyleyenlerde vardır.
 • +cl_forcepreload 1 → Haritayı önceden yüklemeyi sağlar.
Steam Ayarları ile FPS DROP ÖNLEME
En büyük oyuncu platformu olan Steam, arkadaşlarımız oyuna girdiğinde, çevrimiçi olduklarında ve mesaj attıklarında bize bildirim göndermektedir. Aslında çok iyi bir özellik olmasına rağmen özellikle çok fazla arkadaşı olan tüm oyunlarda anlık olarak FPS Düşüşü yaşatmaktadır.

Bu bildirimleri kapatmak için;

 • Steam'ı açın.
 • Sol üstten Steam → Ayarlar yolunu izleyin.
 • "Arkadaşlar" Bölümüne gelip, aşağıdaki görselde yer alan ayarları yapınız.
2JdOW2.jpg


Windows'u Yüksek FPS İçin Optimize Etmek
Windows işletim sistemimizde yer alan efektler, her ne kadar görünümü mükemmelleştirse de, CPU'nuzu yorup düşük FPS almanıza neden olan faktörlerden birisidir. Buna engel olabilmek için Windows üzerinden epey bir derleme yapacağız. Genelleme yapıyorum fakat, neredeyse 10 FPS Arttırmakta bu ayarlar. Ayrıca yine bu ayarları XANTARES Gibi E-Spor oyuncuları da kullanmaktadır.
 • Altta köşede yer alan Başlat butonuna tıklıyor ve Arama bölümüne geliyor ve Çalıştır programını aratıyor ve açıyoruz.
 • Çalıştır açıldığında aşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor. Çıkan ekranda msconfig yazıp Tamam'a tıklıyoruz.
 • VrOQny.png
 • Başlatma sekmesinde "Tümünü Devre Dışı Bırak" seçeneğini işaretliyoruz.
 • Hizmetler sekmesinde "Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" diyin.
 • Önyükleme sekmesinde "GUI önyüklemesi yok" kutucuğunu seçin. Zaman aşımı'nı 10 saniye yapmanız gerekmektedir.
 • Bilgisayarım'a sağ tıklayıp, özellikler > gelişmiş sistem ayarları > performans ayarları yolunu izleyin. "En iyi performans için ayarla" yazısını seçin.
 • Windows arama çubuğuna "Kontrol Paneli" yazın ve aratın. donanım ve ses > güç seçenekleri yolunu izleyin. "Yüksek Performans Moduna" alın.
 • Başlat'tan arama kısmına UAC yazın ve açılan menüde UAC'ı komple kapatın.
CS:GO FPS Arttırma Programı
Oyununuzu ve bilgisayarınızı yüksek performans için optimize eden bir program bulunmaktadır. Üstelik program türk yapımıdır. Yalnızca CS:GO Değil bilgisayarınızda yer alan bir çok oyunun FPS'sini arttırmaktadır.

Uyarı: Bu programı kullandığınızda CS:GO'daki ve diğer oyunlardaki ayarlarınız program tarafından yüksek performans alabilmesi için ayarlanmaktadır. Bu programı ayarlarınızdan olmak istemiyorsanız kullanmayınız. Eğer her yolu denemenize rağmen FPS'niz yine düşükse son çağre olarak kullanabilirsiniz.

Not: CS:GO oyununda bu programı kullanmanızı önermiyor ve tavsiye etmiyoruz. Bu Program en çok PUBG'de FPS Artışı sağlamaktadır.

 • PcOptimize adlı programın indirme sayfasına girebilirsiniz.
 • Assets yazısının altında yer alan son sürüm programını indiriyoruz.
 • Aşağıdaki gibi bir menü bizim karşımıza çıkmaktadır. Programın detaylı kullanıma üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • FPS-Artt%C4%B1rma-Program%C4%B1.png
detaylı anlatım için teşekkürler
 

BEYAZ KAZAK

Level 1
Üye
Katılım
27 Mar 2022
Mesajlar
2
Tepki
0
Son yıllarda dünya'ca oynanan Counter Strike GLOBAL Offensive oyunu'nu oynarken, bir çok insan FPS Düşük sorunu yaşamaktadır. Bu nedenle birçok insan CS:GO'da yüksek performansını gösteremiyor eğlenemiyor ve CS:GO Oyunundan soğuyor. CS:GO'da FPS Arttırmak için Ekran Kartı'nın özelliklerini yükseltebilirsiniz fakat, Parası fazla olmayan insanlar Ekran Kartı alamamaktadır. Bu nedenle Oyun içi ve Oyun Dışı FPS Arttırma Yollarını sizlere aktaracağım. CS GO FPS Arttırma Rehberini doğru bir şekilde uygulayarak Sizde diğer oyuncular gibi rahat ve yüksek performans'ta oynayabilir ve eğlencenizi kat ve kat artırabilirsiniz.

CS:GO FPS Sorunu Çözümü

Dev CS:GO FPS Arttırma Yolları rehberimizde FPS Sayınızı arttırabilmeniz için yazımsal ağırlıklı çözümleri sizlere resimli olarak aktaracak daha sonra'da donanımsal olarak tavsiyelerde bulunacağınız.

FPS Sorunu'nuzu çözdüğümüzde diğer oyunlardaki FPS Sayınız'da artacak FPS Sorununuz ortadan kalkmış olacaktır.

Nvidia Ekran kartınızı, oyunda daha iyi FPS sayılarına ulaşmak için optimize edecek ayarlar yapacağız Yapacağınız ayarlar'la oyun görünümünüz basitleşecek fakat, FPS sayınız büyük oranda artışa geçecektir.

Ayrıca paylaştığımız yöntemlerden birini, Türkiye'nin en iyi oyuncularından biri olan, XANTARES'te kullanmaktadır. Sadece onunla kalmamakla beraber oyunda gördüğünüz birçok Profesyonel oyuncu'da bu ayarları kullanmaktadır. Bu ayarları yaptığınızda sadece FPS Artışınız artmakla kalmayacak, Diğer oyuncuları'da rahat bir şekilde görebileceksiniz

Nvidia Ayarları;
 1. Masaüstüne sağ tıklayıp "Nvidia Denetim Masası'na" Tıklayın.
 2. Sol Tarafta yer alan "3D Ayarların Yönetilmesi" adlı sekmeye giriş yapın. Burada yer alan ayarları şu şekilde ayarların
  • Birden çok ekran/karma GPU hızlandırma: Tek ekran performans modu
  • Doku Süzme/Kalite: Yüksek performans
  • Güç Yönetimi Modu: Uyarlamalı
 3. Üstte belirttiğim ayarları uyguladıktan sonra, Sol tarafta yer alan "Görüntü ayarlarını önayarla yap" sekmesine giriş yapın Karşınızda gelen ekranda "Benim Tercihlerimi Kullan Ve Şunlara Önem Ver." yazısını işaretleyip çubuğu en sola yani Performans bölümüne çekin.
Yapamayanlar için XANTARES'in kendi anlatımını bırakıyorum

Ekran kartımızın ayarlarını FPS Arttırmak için yaptıktan sonra CS GO FPS Arttırabilmek için Komut satırında FPS Arttırma Kodları'nı yazmamız gerekir.

CS:GO FPS ARTTIRMA KODLARI;
Kullanacağımız bir diğer yol ise, CS:GO'nun kendi komut satırına kod girerek FPS Arttırmak. Bunun için aşağıda belirttiği kodları tek tek kopyalayıp yapıştırın. Bu komutları oyun esnasında değilde, oyunun başlangıç ekranında bir defaya mahsus yazmanız yeterli olacaktır.

 • cl_forcepreload “1” → CS:GO oynarken normalde maç esnasında harita ve sesler arka plan'da yüklenmeye devam ederler Ancak bu komut ile map yüklenirken bu işlemler tamamlanır. Böylece sunucuya bağlanmanız azcık daha uzasa'da, daha sabit bir FPS Değeriniz olur.
 • cl_disablehtmlmotd “1” → Herhangi bir sunucuda oyun oynarken ekrana gelen mesajları engellemekte ve FPS'nin artmasını sağlamaktadır.
 • fps_max “0” → Eğer FPS Sayınız 70'in altındaysa hemen kullanın! Bu kullancağınız kod FPS Sınırınızı kaldırır. Eğer FPS Sayınız 70'ten büyükse 0'ı 60 yapabilirsiniz.
 • mat_queue_mode “2” → İşlemciyi CS GO ile daha rahat çalışabilmesi için optimize etmeye yarar.
 • r_drawtracers_firstperson “0” → Bu kullanacağınız kod silahınızdan çıkan mermilerin kendiniz tarafından görünmemesini sağlar. Buda FPS Sayınızı minimum düzeyde de olsa arttırmanızı sağlayacaktır
 • r_eyegloss “0” → Bu kullanacağınız kodla, oyundaki karakterlerin gözlerindeki detaylar silinecektir. Bu göz kodunu CS:GO Profesyonel oyuncusu olan Shroud da kullanmaktadır
 • r_eyemove “0” → Oyun karakterinin efektlerini kapattığı için FPS Sayımızı hatrı sayılır derecede arttırmaktadır.
 • r_eyeshift_x “0” → Oyun karakterinin gözü, X ekseninde hareket edemez ve FPS Artışı görülür.
 • r_eyeshift_y “0” → Oyun karakterinin Gözü Y Ekseninde hareket etmemesini sağlar ve FPS Artışı görülür.
 • r_eyeshift_z “0” → Oyun karakterinin gözü Z ekseninde hareket etmemesini sağlar ve FPS Artışı görülür
 • r_eyesize “0” → Oyun karakterinin göz boyutunu küçültmektedir.
FPS Arttırmak için Çalıştırma Seçenekleri;
CS:GO'da da, Steam arayüzünde yapacağınız birkaç işlem ile, çalıştırma seçenekleri ile oynayarak FPS Arttırmanız mümkün.
Çalıştırma seçenekleri ile 6 Adımda FPS Arttırma
 1. Bu adımları, oyun kapalıyken yapmanız gerektiğini sakın unutmayınız.
 2. Steam Kütüphane'nizi açın
 3. CS:GO'nun üstüne sağ tıklayın.
 4. Çıkan Menüdeki Özellikler butonuna tıklayın.
 5. Açılan pencerenin "Genel" sekmesine giriş yapın ve "Başlatma Seçeneklerini Ayarla" yazısına tıklayın.
 6. Açılan Satıra -threads 4 -high -nod3d9ex -novid -freq 60 +cl_forcepreload 1 kodunu yapıştırıp "Tamam" butonuna basarak kapatabilirsiniz.
6.Adımda belirttiğimiz kodların açıklamaları ise şu şekildedir;
 • -freq 60 → Monitörünüz kaç Hz ise 60 yerine onu yazınız. Laptop Monitörleri genelde 60 Hz olmaktadır.
 • -high → İşlemcinizin CS:GO'ya daha önem vermesini sağlar.
 • -nojoy → Joystick desteğini kaldırır, gereksiz bir özellik olduğu için işlemcinizin hızını artırır buda sizin FPS Sayınızın artmasını sağlar.
 • -novid → Açılış ekranını (introyu) kaldırmanıza yarar sağlayan bir koddur. FPS ile bir alakası yok fakat, gereksiz bilgisayarı kastıran bir detaydan kurtulmuş olursunuz
 • -threads 4 → Bilgisayarınızda yer alan işlemci sayınızı 4 yerine yazabilirsiniz.
 • -nod3d9ex → Oyunun ALT+TAB hızını arttırmaktadır. Aynı zamanda FPS Yükselttiğini söyleyenlerde vardır.
 • +cl_forcepreload 1 → Haritayı önceden yüklemeyi sağlar
Steam Ayarları ile FPS DROP ÖNLEME
En büyük oyuncu platformu olan Steam, arkadaşlarımız oyuna girdiğinde, çevrimiçi olduklarında ve mesaj attıklarında bize bildirim göndermektedir. Aslında çok iyi bir özellik olmasına rağmen özellikle çok fazla arkadaşı olan tüm oyunlarda anlık olarak FPS Düşüşü yaşatmaktadır.

Bu bildirimleri kapatmak için;

 • Steam'ı açın.
 • Sol üstten Steam → Ayarlar yolunu izleyin.
 • "Arkadaşlar" Bölümüne gelip, aşağıdaki görselde yer alan ayarları yapınız
2JdOW2.jpg


Windows'u Yüksek FPS İçin Optimize Etmek
Windows işletim sistemimizde yer alan efektler, her ne kadar görünümü mükemmelleştirse de, CPU'nuzu yorup düşük FPS almanıza neden olan faktörlerden birisidir. Buna engel olabilmek için Windows üzerinden epey bir derleme yapacağız. Genelleme yapıyorum fakat, neredeyse 10 FPS Arttırmakta bu ayarlar. Ayrıca yine bu ayarları XANTARES Gibi E-Spor oyuncuları da kullanmaktadır.
 • Altta köşede yer alan Başlat butonuna tıklıyor ve Arama bölümüne geliyor ve Çalıştır programını aratıyor ve açıyoruz
 • Çalıştır açıldığında aşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor. Çıkan ekranda msconfig yazıp Tamam'a tıklıyoruz.
 • VrOQny.png
 • Başlatma sekmesinde "Tümünü Devre Dışı Bırak" seçeneğini işaretliyoruz.
 • Hizmetler sekmesinde "Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" diyin.
 • Önyükleme sekmesinde "GUI önyüklemesi yok" kutucuğunu seçin. Zaman aşımı'nı 10 saniye yapmanız gerekmektedir.
 • Bilgisayarım'a sağ tıklayıp, özellikler > gelişmiş sistem ayarları > performans ayarları yolunu izleyin. "En iyi performans için ayarla" yazısını seçin.
 • Windows arama çubuğuna "Kontrol Paneli" yazın ve aratın. donanım ve ses > güç seçenekleri yolunu izleyin. "Yüksek Performans Moduna" alın.
 • Başlat'tan arama kısmına UAC yazın ve açılan menüde UAC'ı komple kapatın.
CS:GO FPS Arttırma Programı
Oyununuzu ve bilgisayarınızı yüksek performans için optimize eden bir program bulunmaktadır. Üstelik program türk yapımıdır. Yalnızca CS:GO Değil bilgisayarınızda yer alan bir çok oyunun FPS'sini arttırmaktadır

Uyarı: Bu programı kullandığınızda CS:GO'daki ve diğer oyunlardaki ayarlarınız program tarafından yüksek performans alabilmesi için ayarlanmaktadır. Bu programı ayarlarınızdan olmak istemiyorsanız kullanmayınız. Eğer her yolu denemenize rağmen FPS'niz yine düşükse son çağre olarak kullanabilirsiniz.

Not: CS:GO oyununda bu programı kullanmanızı önermiyor ve tavsiye etmiyoruz. Bu Program en çok PUBG'de FPS Artışı sağlamaktadır.

 • PcOptimize adlı programın indirme sayfasına girebilirsiniz.
 • Assets yazısının altında yer alan son sürüm programını indiriyoruz.
 • Aşağıdaki gibi bir menü bizim karşımıza çıkmaktadır. Programın detaylı kullanıma üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • FPS-Artt%C4%B1rma-Program%C4%B1.png


TEŞEKKÜRLER HOCAM ++++
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst