Continue?987654321 İnceleme

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Video oyununda ölen bir karekteri canlandırmak sık rastlanılan bir durum değil. Bir hatayla oyunun kayıt dosyalarına ulaşıyoruz. Amacımız, kayıtlar tamamen silinmeden finale varabilmek.

Continue?987654321 (gerçekren de oyunun adı bu) 2013 yılında Skillerex Quest’in yapımcısı Jason Oda tarafından piyasaya sürüldü. Aynı zamanda en iyi ‘garip oyun’un yapımcısı. Steam’de çoktan yerini aldı.


1.jpg

Bir video oyununda ölürsen olacaklar bellidir. Kaydettiğin yerden yeniden başlarsın. Peki ya video oyunundaki karakter sen isen? Tabi ki kayıtları bulmaya gideceksin!

Oyunda çok ilginç şeyler ile karşılaşacaksınız ve bunların birçoğu size garip gelecek. Oyunun işlemeye çalıştığı konu ise yalnızlık.İlk bölüm tam bir öğretici kıvamda geçiyor. Oyunun girişinde canlarımız azalıyor ve ölüyoruz. Merak etmeyin, asıl olay öldükten sonra başlıyor. Önce kullanacağımız tuşları sonrada nasıl etkileşime geçeceğimizi öğreniyoruz. Bu arada da mavi pixelleri toplamayı unutmayı bölümün sonunda bir otobüs sizi diğer bölüme taşımak için geliyor siz de binip diğer bölüme geçiyorsunuz.


2.jpg

Karşılaştığınız insanlar ile konuşurken iki seçeğiniz bulunuyor: Dua veya yıldırım. Yıldırım sizi o anki bölüm çıkmanız için yoldaki engelleri yok ediyor ve kayıtlara ulaşmanızı sağlıyor. Dua ise koruyucu bir kalkan yaratıyor. Bu sayede fırtınaların ve yıldırmların eşyaları yok etmesi engellenmiş oluyor. Asıl amacımız ana karakter kaderini kabul edene kadar hayatta kalmak ve geçmişinizden kaçmak.

İlk başta karışık gelsede bir süre sonra oyunu anlamaya başlıyorsunuz. Aynı tür oyunlardan sıkıldıysanız bu oyun hoşunuza gidecektir.
 
Home Register Log In
Üst