Confrontation

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Aarklash evreninde, çok uzun yıllardır karanlık ve ayınlık taraflar arasındaki savaş sürmekteydi. Şimdiye kadar binlerce kişi öldü, ama bir o kadarı da zafer için silah kuşandı. Artık savaş bitmek üzereydi ve bunun için son bir adım daha kalmıştı. Peki kim kazanacaktı, her durumda da mutlaka iki tarafın en baştan kaybettiği söylenebilir miydi? Bunu, oyunu oynadığınızda göreceksiniz tabii ki. Tutup da size oyunda olan bitenleri anlatacak değilim tahmin edeceğiniz gibi.

Masaüstü oyunu olarak doğan, ardından Cyanide stüdyosunun çalışmalarıyla PC ekranlarına taşınan bir yapım Confrontation. Taktik RPG türünde, kullanıcısına her daim güçlü olmayı, bunu başardığında da tüm kontrolü ödül olarak vaat eden bir yapım. Ayrıca Baldur's Gate'in oluşturduğu epik taktiksel savaş sistemini tekrar ortaya çıkarmak istiyor oyunumuz.


2.jpg

Savaş savaş nereye kadar...

Oyunumuzda dört fraksiyon bulunuyor. Bunlar: The Friffin, The Scorpion, The Wolf ve The Jackal. Ayrıca 12 tane de farklı sınıf var. Ana menüye göz attığımızda, senaryo modu, multiplayer başlığı, ekstralar başlığı ve tasarım bölümüyle karşılaşıyoruz. Tasarım bölümüne adım attığımızda, her sınıftan karakterin görünüşüyle oynamalar yapabildiğimizi görüyoruz. Hatta esprili bir sunum da var. Seçtiğimiz karakterin etrafında dev boya fırçaları ve kalemler bulunuyor. Sanki biz onu kağıtta tasarlıyormuşuz gibi.

Gerekli seçimleri yaptıktan sonra onay tuşunu kullanıyor ve kısa süre sonra savaş arenasına atıyoruz kendimizi. İlk etapta tek kişiyiz. Her adımda oyunun bize yönergeler sunduğuna tanıklık ediyoruz. Bir yandan çevreye göz atarken, diğer yandan da ekrandaki hud sistemine bakmakta yarar var. Ekranın sağ alt tarafında, karakterimiz, sağlık düzeyi, saldırı çeşitleri ve güçleri yer alıyor. Sol kısımda ise, ufak bir harita var ve tıkladığımızda büyük versiyonu açılıyor. Haritanın istediğimiz noktasına sağ tıklayarak karakterimizi hareket ettiğimiz gibi, aynı yöntemle de düşmanlarımıza saldırabiliyoruz.
 
Home Register Log In
Üst