Cold, Cold Heart (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Batman'in DC evrenindeki en farklı süper kahraman olduğunu birçoğumuz biliyoruz. Hani farklı demek biraz uçuk bir tabir olabilir ancak kendisi DC evreninin en zeki ve süper dedektifi olarak biliniyor. (Burada yazar Batman çılgını olduğunun tekrar altını çiziyor.)


41.jpg

Günümüze kadar birçok çizgi romanı ve oyunuyla kendisini bir şekilde hafızalara taşımayı başaran Batman, önce Rocksteady Studios ile Batman: Arkham Asylum, ardından devamı olan Batman: Arkham City ve son olarak da Warner Bros. Games Montréal ile birlikte Batman: Arkham Origins'le farklı bir hikayeyi gözler önüne serdi. Son oyunu Batman: Arkham Knight da tekrar Rocksteady Studios tarafından geliştirilecek ancak bugünkü konumuz bu değil. Bu sefer Mr. Freeze'in hüzünlü ve bir o kadar da soğuk hikayesine davetliyiz; Cold, Cold Heart. Aslında DLC'nin ismini ilk duyduğumda aklıma 1951 yapımlı Hank Williams'ın parçası geliyor. O zamanlarda yaşamasam bile, 50'li yılların yapımları da fena değildir. Neyse, biz konumuza dönelim.


42.jpg

Ferris Boyle ismini aklınızda tutun, kendisi bu DLC'nin kilit adamı
DC evrenine hakim olanlar Mr. Freeze'in hüzün dolu hikayesini bilirler. Eşi Nora için yaptıkları, onun hayatta kalabilmesi için soğuk bir hayatı tercih ettiği (en azından kısmen) ve tabii ki Victor Fries'tan nasıl Mr. Freeze ismine sahip olduğu... Cold, Cold Heart bizleri, Batman: The Animated Series'ten Heart of Ice'ın hikayesiyle tanıştırıyor. Batman'i izlemek yerine kontrol etmek, tabii ki farklı bir deneyim ve doğal olarak mükemmel bir oyun olmasa bile; Cold, Cold Heart oyuncuyu tatmin eden bir içeriğe sahip.
 
Home Register Log In
Üst