Çok beklenen Minecraft filmi, Warner Bros. tarafından ertelendi

Has1tape

Level 18
Üye
MT2 Üye
Katılım
29 Kas 2022
Mesajlar
350
Tepki
0
Görünüşe göre Warner Bros. elinden çıkacak ve büyük heveslerle yolu gözlenen Minecraft filmi, yeni aksamalarla tekrardan yapım aşamasına girme şanssızlığıyla karşı karşıya. It’s Always Sunny in Philadelphia dizisiyle tanınan Rob McElhenney ve Wonder Woman filminin yazarı Jason Fuchs tarafından yazılan ikinci senaryo da çöpe gitmiş durumda. Yazarlardan biri projeden tamamen çıkmış durumda ve Warner Bros. yeni bir takımla projeye devam etmekte.


Minecraft filmi Warner Bros. tarafından 2014 yılından beri yapım aşamasında

Rob McElhenney için neredeyse 2 yılını harcadığı bu proje, ilk yönetmenlik deneyimi olacaktı. Warner Bros. yeni senaryo için Aaron ve Adam Nee kardeşleri seçmiş durumda. 2015 yapımı film Band of Robbers ile bilinen Nee kardeşler, Sony tarafından çıkacak yeni Masters of the Universe filmine yönetmenlik yapacaklar. Bu yeni değişimle birlikte, Minecraft filmi 24 Mayıs 2019 tarihine ertelendi.

Bu durum Warner Bros. ve filmin karşılaştıkları ilk aksama da değil. 2014 yılında Night of the Museum filmlerinin yönetmeni Shawn Levy, sanatsal uyuşmazlıklardan dolayı projeden ayrılmıştı. Goonies filminden esinlenmeli ve aile konulu filmlere odaklı olan Shawn Levy, proje için tasarladığı senaryonun Minecraft yapımcı kitlesinin düşünceleriyle uyuşmadığından ayrılmıştı. 2016 yılında ise yazar kadrosuna yeni gelmiş olan Rob McElhenney ve Jason Fuchs ikilisinin olgun izleyici kitlesine yönelik ahmak komedi tipindeki yaklaşımları doğru seçim gibi görünüyordu.The Lego Movie filminin başarısından sonra stüdyo gözlerini oyun adaptasyonu filmlerine dikmişti. Yine de Warner Bros. 2019 yılında izleyicisine sunmayı planladığı başka bir filme sahip. Stüdyo yakın zamanda Universal stüdyolarından Detective Pikachu filminin haklarını edinmiş durumda. Pikachu rolünde Ryan Reynolds ve eğitmeni rolünde Jurassic World: Fallen Kingdom filminden tanıdığımız Justice Smith olacak.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst