Cliff Diving (PS Vita)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
587
Tepki
1
PS Vita’nın ilginç oyunlarından biri daha karşımızda: Cliff Diving. AR (Augmented Reality) kartlayıla oynanan bu oyundaki amacımız ise yüzücümüzün estetik bir şekilde suya atlamasını sağlamak.

İlginç bir amaç ancak oyunu oynadığınızda siz de ne kadar eğlenceli olduğunu göreceksiniz. AR kartlarından 1 no’lu olanı masaya ya da yere koyduğunuzda bir anda oranın suyla dolmaya başladığını göreceksiniz. Artık orası, yüzücümüzün atlayacağı yer. Peki bu oyun nasıl oynanıyor?


2.jpg

Yüzücümüz atlayacağı noktaya doğru koşuyor ve bu nokta kırmızı renkten sarıya ve nihayetinde yeşil renge dönüyor. Nokta yeşil olduğu anda X tuşuna basmamız ve yüzücümüzün atlamasını sağlamamız lazım. Başlangıçta bütün her şey bu kadar. Ancak ilerledikçe işler daha da karmaşıklaşıyor. Havaya atladığınız sırada beliren bir halkanın içinden geçerken, bu halka da kırmızıdan yeşile renk değiştiriyor ve üzerinde belirtilen X,O, üçgen ve kare butonlarından birine tam yeşil olduğu anda basmanızı istiyor. Kırmızı olduğunda basarsanız atlayışınız başarısız oluyor. Sarıya yakın renkler düşük puanlar verirken, en yüksek puanı ise yeşil renk veriyor ve buna göre daha yüksek puan ve para kazanmış oluyorsunuz.

Puan toplamanın amacı ise yeni bölümler açmak. Her bölüm giderek zorlaşıyor. Atlarken daha hızlı davranmanız ya da daha çok halkadan seri halde geçmeniz gerekebiliyor. Tabi düşeceğiniz yeri de ayarlamanızın önemi de bölüm geçtikçe artıyor.

1.jpg

Ekstra olarak kendi bölümünüzü de yapabiliyorsunuz. Bunun için iki kart kullanıyorsunuz. İlk kart yüksek olan atlanacak yeri belirlerken, ikinci kart suya gireceğiniz kısmı gösteriyor. Böylelikle eğlenceli bölümler yapabilirsiniz.

PS Vita’yla sunulan AR oyunları arasında en eğlencelisi Cliff Diving. Ancak yine de bölüm çeşitliliği ve hikaye gibi kısımlardan eksik kalıyor. Karakterimizi bile değiştiremiyoruz.

Denemeye değer ve kendine bağlayan bir oyun Cliff Diver.
 
Home Register Log In
Üst