CastleStorm (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Kule savunma oyunlarını hemen hemen her oyuncu bilir. Bizim ve düşmanımızın birer adet kulesi vardır ve askerler yollayarak o kuleleri yok etmeye çalışırız. Ayrıca çoğu kule savunma oyununda mancınık bulunur ve bu mancınık ile ilerleyen askerlerimize yardım edebiliriz. Onların kulesine de bu mancınık ile zarar vermek de mümkündür. Zen Studios'un geliştirdiği CastleStorm ise kendine has özellikleriyle alışmış olduğumuz kule savunma oyunlarından kendisini farklı kılıyor diyebilirim.

Verin bizim değerli taşımızı!
Hikayesini sizlere kısaca özetleyeyim. CastleStorm Şövalyeler ile Vikingler'in savaşını konu alıyor. Şövalye ve Vikingler'e verilmiş olan birer adet değerli taş bulunuyor fakat Vikingler rahat durmayıp Şövalyeler'de bulunan değerli taşı da çalıp kendi toprakları içerisine getiriyor. Oyunun hikayesi gereği Şövalyeler tarafında bulunan bizler de onlarla savaşıp değerli taşımızı geri almaya çalışıyoruz. Tabii bunu yaparken kendi kalemizi de korumayı unutmamalıyız. Ana hikaye doğrultusunda farklı görevlerde meydana geliyor, yani sürekli olarak amacımız o değerli taşı geri almak değil. Eşek evcilleştirme gibi görevler de mevcut.


1.jpgOynanışı diğer kule savunma oyunlarıyla büyük bir benzerlik taşıyor fakat Angry Birds oyunundaki gibi kuşların üçe bölünüşü, kuşların patlayışı gibi özellikler de mevcut. Savaşa başladığımızda çıkartılacak askerlerimiz, çeşit çeşit mancınıklarımız, özel güçlerimiz mevcut. Hikaye modu temel olarak yukarıda anlatmış olduğum senaryoya bağlı fakat çoğu zaman farklı görevler için de savaşıyoruz. Mancınıkları faremiz ile yönlendirip ateşliyoruz, askerlerimizi de kule içerisinde yetişen yemek sayısı doğrultusunda limitli bir şekilde çağırabiliyoruz.

Ayrıca CastleStorm'da belirli bir süreliğine kuleyi bırakıp kendi karakterimizle savaş alanına girmekte mümkün. Özel güçlerimiz ise zamanla doluyorlar ve düşmanları anında öldürme, bir askeri iyileştirme, bir askeri belirli bir süreliğine ölümsüz kılma gibi özellikleri var.
 
Home Register Log In
Üst