Call of Duty: Ghosts (Multiplayer İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Milyonlarca insanın oynadığı Call of Duty serisinin yeni oyunu tedavüle girdi gireli, serinin hayranları oyundan başlarını kaldıramaz oldu. Oyunun hikaye modunu bitirip erittikten sonra, asıl olayımız, Multiplayer modunu incelemeye geldi sıra.

Ghosts, diğer CoD oyunlarına nazaran, Multiplayer modlarında çok daha fazla pratik yapmanızı gerektiren bir oyun. Bunun sebebi artık eskisinden çok daha hızlı ve dinamik bir savaş mekaniğine sahip olması, bu nedenle saniyelik farklar çok önemli. Ben ileride bu incelemeden sonra oyunla ilgili detaylı bir rehberde yazacağım.

Öncelikle Call of Duty: Ghosts’un yeni Multiplayer’ı eskisine göre çok daha zengin ve çekişmeli, eski fan favorileri dışında yeni gelen modlar var, bunlar sırasıyla Search and Rescue, Cranked, Free for all, Team Deathmatch, Search and Destroy, Domination, Kill Confirmed, Infected ve Blitz.


42.jpg

Search and Rescue
Search and Rescue, Search and Destroy ve Kill Confirmed modlarının bir birleşimi gibi. En önemli yanı ise her round tek canınızın olmaması. Takım arkadaşlarınızla koordineli bir şekilde çalışmalı, düşen arkadaşlarınızı kaldırmalısınız. Doğru takımla birlikte oynandığı zaman gerçekten en eğlenceli ve taktik gerektiren modlardan biri.


44.jpgCranked
Oyunun en hızlı ve aksiyonlu modu. Takım olarak oynanıyor ve düşmanlardan birini öldürdüğünüz vakit çeşitli ekstralar aldığınız bir geri sayım başlıyor, bu duruma “Cranked” deniyor. Cranked halindeyken zaman dolmadan başkasını öldürmeniz gerekli, yoksa siz ölüyorsunuz. Benim en çok eğlendiğim modlardan biri oldu, Cranked aldığınız vakit girdiğiniz stres ve hızlı bir şekilde öldürecek adam aramak çok komik.

Free for all
Klasik Free for all, 30 Kill alan oyunu kazanırken, 30 Kill dolmazsa, 10 dakika içerisinde en çok kill alan kazanıyor.

Team Deathmatch
İki takım, 10 dakika, 75 Kill sınırı. Bir klasiğin geri dönüşü, arkadaşlarınızla birlikte oynaması epey keyifli.

Search and Destroy
Search and Destroy’da beş dakika içerisinde önceden belirlenen iki bölgeden birine bomba koymaya çalışıyorsunuz, diğer takım ise bu bölgeyi savunmaya çalışıyor. Respawn yok, 4 round sürüyor.

45.jpg

Domination
Klasik bölge kontrol haritası. Haritanın çeşitli bölgelerinde bulunan bayrakları kontrol eden ve en çok puan alan takım kazanıyor. Domination modu, yine arkadaşlarınızla oynaması keyifli modlardan.

Kill Confirmed
İki takımın savaştığı ve düşmanların künyelerini topladığı bir mod. Künyeleri toplayan puan alıyorken, karşı takımın puan almasını istemiyorsanız, arkadaşlarınızın künyelerini kurtarmanız gerekiyor. 100 Puanı toplayan takım kazanıyor.

Infected
Oyunun en eğlenceli modu sanırım. Modern Warfare 3’ün Infected’ı ile aynı. Bir adet Infected oyuncu var, bıçakladığı kişiyi Infected edebiliyor, geri kalan oyuncular ise hem Infected’lara karşı savaşmalı hem de hayatta kalmaya çalışmalı.

Blitz
Neredeyse Capture the Flag ile aynı, düşmanların spawn olduğu noktaya gidip portalları kapatmanız gerekiyor, bunu yaparken kendi spawn bölgenizi korumalısınız.
 
Home Register Log In
Üst