Caitlyn (Piltover Şerifi)

damlaozkal

Administrator
Administrator
Katılım
30 Eki 2022
Mesajlar
22
Tepki
1
Caitlyn (Piltover Şerifi)

1668106828289.png


Hikayesi

Zengin ve önemli bir tüccar klanına doğan Caitlyn Kiramman, Piltover'ın nezaket kurallarını çabucak öğrenmiş; ancak zamanının büyük bir bölümünü şehrin dışındaki daha vahşi bölgelerde geçirmeyi seçmişti. Hem Gelişim Şehri'nin zengin elitleriyle haşır neşir olmakta hem de çamurlu bir ormanda geyik avlamakta eşit derecede becerikli olan Caitlyn, şehrin tüccar mahallesinde uçan bir kuşun izini başarılı bir şekilde sürebiliyor veya babasının art arda ateş edebilen tüfeğiyle 70 metre mesafeden bir tavşanı gözünden vurabiliyordu.

Ancak Caitlyn'in en önemli özellikleri, zekâsı ve yaşadığı konforlu hayata rağmen ona daha küçük yaşta neyin doğru neyin yanlış olduğu bilincini kazandıran ailesinden bir şeyler öğrenmek konusundaki istekliliğiydi. Annesi, Kiramman Klanı'ndaki en üst rütbeli denetçilerden biriydi ve Piltover'ın cazibesi ve altın kaplı vaatlerinin en temiz kalpleri bile nasıl bir anda karartabildiği konusunda sürekli Caitlyn'i uyarırdı. Caitlyn ilk başta annesinin uyarılarına pek kulak asmazdı. Onun gözünde Piltover vahşi doğaya yaptığı her ziyaretin ardından keyfini çıkarabileceği, güzelliğin ve düzenin hüküm sürdüğü bir şehirdi.

Fakat her şey birkaç yıl sonra bir Gelişim Günü'nde altüst olacaktı.

Caitlyn eve döndüğünde onu yağmalanmış ve boş bir şekilde buldu. Hizmetçilerin hepsi ölmüş, ailesinden geriye tek bir iz bile kalmamıştı. Evinin kapısını kilitleyen Caitlyn, derhal anne ve babasının peşine düştü.

Şehrin ortasında iz sürmek, vahşi doğada avlanmaktan çok daha farklı olsa da Caitlyn ailesinin evine saldıran serserilerin yerlerini bir bir tespit etti. İz sonunda annesinin ve babasının bilgi için işkence gördüğü bir sığınağa çıktı. Gecenin karanlığı altında onları kurtarıp Piltover Muhafızları'na haber verdi. Ancak tutuklanan suçlulardan hiçbiri onları azmettiren kişinin kimliğini bilmiyordu. Yalnızca adı C ile başlayan bir aracı olduğu biliniyordu.

Caitlyn ve ailesi hayatlarını yeniden kurmaya başlasa da bir şeyler artık temelli olarak değişmişti. Annesi artık klan hayatının siyaseti ve aldatmacasıyla uğraşmak istemiyordu ve prestijli görevini bırakarak Kiramman yönetiminde bir boşluğa sebep oldu. Caitlyn ailesini çok sevse de annesinin yerini almak ya da babasının zanaatkârlığını öğrenmek gibi bir niyeti yoktu.

Bunun yerine dikkatini gizemli "C"nin etrafındaki entrika ağına yöneltti. Avcılık yeteneklerini kullanarak özel detektifliğe soyundu ve kısa süre içinde herkesi ve her şeyi bulabilen biri olarak ün saldı. Kendi başına elde ettiği başarının bir nişanesi olarak, ailesi ona mühendislik harikası bir hextech tüfeği hediye etti. Bugüne kadar kullandığı tüm tüfeklerden çok daha isabetliydi. Silah çeşitli özel cephanelerle doldurulabiliyordu ve sahadayken hızla modifiye edilebiliyordu.

Caitlyn, kayıp bir hextech cihazı ve bir dizi çocuk kaçırma olayını kapsayan şok edici bir vakayı çözdükten sonra Piltover Muhafızları tarafından çağrıldı.

Tıpkı onun gibi tuhaf işleri çözmekte usta ajanlardan biri tarafından önerilmişti; birlikte kendi formülleri yüzünden delirmiş bir kimya araştırmacısı için çalışan bir grup melez canavarı alt ettikten sonra Muhafızlar, Caitlyn'e resmi bir şerif olarak çalışmayı teklif etti. Caitlyn ilk başta bu teklifi reddetse de nihayetinde Muhafızlar'ın kaynaklarını kullanarak “C” adlı kişinin gerçek kimliğini tespit edebileceğini fark etti.

Caitlyn o günden bu yana Muhafızlar'ın bünyesindeki saygıdeğer bir subay olarak görev alıyor ve Gelişim Şehri'ni daha güvenli bir yer haline getirmek için yılmadan çalışıyor. Yakın geçmişte, Zaun'dan gelen aceleci ve pervasız bir acemi olan Vi'la ortak oldu. Bu kadar beklenmedik bir çiftin birlikte bu kadar başarılı olması, diğer Muhafızlar ve hapse tıktıkları kişiler arasında bitmek tükenmek bilmeyen dedikodulara ve han sohbetlerine konu oluyor.
Güneş Kapısı kapanalı çanlar çoktan üç defa çalmış olsa da, Piltover hâlâ hayat doluydu ve bu hayat şu an onun yolunu kesiyordu. Caitlyn, hızla Başpınar Yayı'ndan aşağıya doğru, kafe ve lokantalarla dolu bu yerde dolaşmaya çıkmış insanların aralarından sıyrılarak ilerledi. Akşam yemeği kulüpleri de, Demirçizer Çarşısı'ndaki tiyatrolar ile birlikte yavaş yavaş boşalmaya başlamıştı; bu da sokağın birazdan daha da kalabalık olacağı anlamına geliyordu. Eğer Devaki'yi hemen yakalamazlarsa onu kaybedeceklerdi.

Mohan, arkasından ''Onu görebiliyor musun?'' diye seslendi.

''Onu görebiliyor olsaydım çoktan nişan almış olurdum!''

Caitlyn'in omzuna asılı hextech tüfek dolu ve ateşlemeye hazırdı; ancak öncelikle bir hedefe ihtiyacı vardı ve Devaki korkmuş bir ceylandan daha çevikti. Bildikleri kadarıyla son beş hafta içerisinde üç farklı klan atölyesi soymuştu ve Caitlyn onu uzun süredir takip ediyordu. Büyük bir dolabın çevrildiğinden şüphelenen Caitlyn ve Mohan, Morichi Klanı'nın atölyelerinden birinde pusuya yatmış ve kısa bir süre sonra Devaki çıkagelmişti. Ancak şehir ışıkçıları sokak lambalarını yakmak için sokağın en aşağısına gelene kadar onu fark edememiş, sonrasında ise Caitlyn onu sokağın karşısındaki bir kafenin camındaki yansıması sayesinde görebilmişti. Aynı anda Devaki de onu görmüş ve korkmuş bir liman sıçanı gibi tabanları yağlamıştı.

Caitlyn bir sonraki kavşakta aniden durdu. Yivli lamba direklerinin tepesinde dans eden alevler, şaşkınlıkla ona doğru bakan düzinelerce insanı sıcak ve kızıl bir ışık ile aydınlatıyordu. Soluk mavi gözleri, Devaki'nin kendine has siluetini yakalayabilmek için herkesi bir bir taradı.

Gecenin eğlencesinden yanakları kıpkırmızı olmuş genç bir adam karşıdan karşıya geçerek ona doğru yaklaştı ve Caitlyn'e el salladı.

''Kaçan birini mi arıyorsunuz?'' diye sordu. ''Koca şapkalı bir adam olabilir mi?''

''Evet,'' dedi Caitlyn. ''Onu gördün mü? Ne tarafa gitti?"

Genç adam sol tarafa doğru işaret ederek, ''Büyük bir hızla şuradan aşağı,'' dedi.

Caitlyn o tarafa doğru baktığında, renkli camlara ve demir işlemeli sütunlara sahip, kubbeli bir bina olan Demirçizer Çarşısı'ndan dökülen neşeli tiyatro izleyicilerini gördü. Bir yandan içecek tezgâhlarından alışveriş yapıyor, bir yandan da zengin bir eş bulma ümidiyle buralara gelmiş çarşı kızlarıyla haşır neşir oluyorlardı. Mohan, sonunda kan ter içinde ve nefes nefese bir şekilde ona yetişti. Belini büküp ellerini dizlerinin üzerine koydu. Mavi üniforması darmadağındı ve şapkası kafasında ters dönmüştü.

Derin derin soluyarak, ''Kalabalığın içinde izini kaybettirmeye çalışması normal,'' dedi.

Caitlyn bir süreliğine onlara yardım etmeye çalışan vatandaşı süzdü. Üzerinde pahalı kıyafetler vardı; ancak manşetleri yıpranmış ve dirsekleri aşınmıştı. Bir önceki mevsimin renklerini ve bir yıldır moda olmayan yaka stilini fark eder etmez Caitlyn gözlerini kıstı.

Varlıklı ama talihsiz biriydi.

Mohan kalabalık sokağa doğru döndü ve ''Haydi, Caitlyn! Çabuk olmazsak onu kaybedeceğiz,'' dedi.

Caitlyn sokağa farklı bir açıdan bakmak için dizleri üzerine çöktü. Taşlar, akşam yağan yağmur ile kayganlaşmış ve üzerlerinden birçok kişi geçmişti. Bu açıdan baktığında kaçan bir adamın bırakacağı türden ayak izleri fark etti. Ancak bu izler sol tarafa değil sağ tarafa doğru gidiyordu.

Caitlyn, modaya hiç de uygun olmayan bir şekilde giyinmiş genç adama ''Devaki bize bunları söylemen için sana kaç para verdi?'' diye sordu. ''Çünkü eğer bir altın hex'ten az verdiyse seni çok kötü dolandırmış.''

Genç adam ellerini havaya kaldırıp, ''Aslında beş tane verdi,'' deyip arkasını döndü ve gülerek kalabalığın arasına karıştı.

Caitlyn'in bir anda diğer tarafa doğru koşmaya başlaması Mohan'ı şaşkına çevirdi. Biraz vakit kaybetmiş olsa da, Devaki'nin ne tarafa doğru gittiğini artık kesin olarak biliyordu. Mohan'ı geride bırakması çok üzün sürmedi; ortağı, bölge müfettişinin karısının memurlar için pişirdiği şekerli çöreklere biraz fazla düşkündü.

Caitlyn, nadiren kullanılan sokaklar ve yüksek, taştan depoların arasından geçen eğri büğrü yolları takip ederek şehrin içerisinde ilerledi. Kalabalık sokaklardan sıyrılıp geçmeye çalışırken, çarpıştığı insanlar arkasından öfkeyle bağırıyordu. Piltover'ı ikiye ayıran muazzam kanyona yaklaştıkça sokaklar daha da dar bir hâle gelse de, Piltover'ın kestirme yollarını Devaki'den daha iyi bildiğinden fazlasıyla emindi. Yolu üzerindeki düzinelerce dönemecin ardından, uçurumun kenarını takip eden çarpık bir sokağa ulaştı. Burası, gecenin geç saatlerine kadar çalışan hexrolik bir asansör nedeniyle sokağın yerlileri tarafından İndirme Sokağı olarak anılıyordu.

Demir bir çerçeve içindeki kabin henüz açılmamıştı; kare desenli ızgara ise hâlâ kapalı konumdaydı. Çoğu sarhoş, on beş kişilik Zaun'lu bir grup bilet gişesinin önünde toplanmıştı. Ancak hiçbiri Caitlyn'in aradığı kişi değildi. Diğere tarafa dönerek yere çömeldi ve tüfeğinin namlusunu, üzerinde Maderda Klanı'nın arması bulunan bir sandığın üzerine yasladı. Muhtemelen çalıntıydı ama durup bunu inceleyecek vakti yoktu.

Caitlyn, tüfeğinin ayarını dik konumuna getirdi. Atış için hazırlandığı sırada, tüfeğin içerisinden hafif bir uğultu gelmeye başladı. Dipçiği omzuna iyice yasladı ve daha yavaş nefes almaya başladı. Yanağını silahın ceviz ağacından kabzasına bastırdı ve bir gözünü kapatıp kristal lensler üzerinden nişan aldı.

Bekleyişi uzun sürmedi.

Devaki köşede belirdi; pardösüsü arkasında uçuşuyor, şapkası ona uzun bir siluet veriyordu. Pek acelesi varmış gibi görünmüyordu. Büyük ihtimalle peşindekileri atlattığını düşünüyordu. Pençeli, metal eli kenarları sert pirinçten bir kutu taşıyordu. Vi'ın söylediğine göre, bunu gençliğinde Zaun'un sorgusuz sualsiz iş yapan geliştirme salonlarından birinde yaptırmıştı.

Caitlyn hava basıncı ile çalışan bu ucubeye nişan aldı ve tetiği çekti. Silahın ağzından turuncu-kırmızı bir ateş çıktı ve Devaki'nin eli bir anda paramparça oldu. Çığlık atarak kendini geriye attı ve kutu yere düşerken, şapkası da başından uçup gitti. Devaki yukarı baktı ve Caitlyn'i görür görmez gözleri acı ve şaşkınlıkla kocaman oldu. Kaçmaya çalışsa da, Caitlyn bunu çoktan hesaba katmıştı. Tüfeğin üzerindeki bir anahtara dokundu ve tekrar tetiği çekti.

Bu kez bir ışın Devaki'yi sırtından yakaladı ve elektrikli bir ağ onu yere serdi. Devaki iki büklüm bir şekilde titremeye başladı. Caitlyn, tüfeğini kapatıp omzuna astı ve yerde yatan Devaki'ye doğru yürümeye başladı. Elektro-ağın etkisi yavaş yavaş geçiyordu; ancak uzun bir süre ayağa kalkamayacaktı. Caitlyn, düşürdüğü kutuyu almak için eğildi ve bir cık-cık sesi çıkartarak başını iki yana sallamaya başladı.

Devaki ''A-a-ama... nasıl?'' dedi, kasılmalar tüm vücudunu sarmış bir şekilde.

''Ne tarafa gittiğini nereden mi biliyordum?'' diye sordu Caitlyn.

Devaki düzensiz ve zorlama bir şekilde başını salladı.

''Önceki soygunların kendi başlarına tamamen anlamsızdı; ancak ben, onları daha büyük bir dolabın parçaları olarak görüyordum. Sanki Vishlaa'nın Hexik Tüfeği'nin bir değişiğini yapmak için parça toplar gibi bir havan vardı,'' dedi Caitlyn.

Devaki'nin yanında diz çöktü ve elini kaskatı vücudunun üzerine koydu.

''Ve hepimizin bildiği gibi; o silah çok tehlikeli olduğu için yasaklanmıştı, değil mi? Piltover'da hiç kimsenin o türden bir hex teknolojisine elini sürmeyeceği ortada. Peki ama ya Noxus'ta? Sanırım onlar bunun için güzel para öderdi. Ancak böyle bir şeyi şehirden çıkarabilmenin tek yolu Zaun'un namussuz kaçakçılarını kullanmak olmalı. Gecenin bu vaktinde Zaun'a hızlıca ulaşmanın tek yolu da buradan geçiyor. Piltover'da saklanmaya çalışmayacağını anlar anlamaz, tek yapmam gereken şey asansöre senden önce ulaşmak ve beklemek oldu. Şimdi seninle uzun uzun konuşacağız ve sen de bana aradığın kişinin kim olduğunu söyleyeceksin.''

Devaki cevap vermedi ve Caitlyn gülümseyerek ona doğru uzandı.

''Şapkan güzelmiş,'' dedi.

Yetenekleri

 1. PASİF​

  Tam Kafadan​

  Caitlyn her birkaç normal saldırıda bir ya da kapana veya ağa yakalanan hedeflere saldırırken hedefini Tam Kafadan vurur. Tam Kafadan vurmak, hedefe kritik vuruş ihtimali ile orantılı ilave hasar verir. Kapana veya ağa takılan rakiplere karşı Caitlyn'in Tam Kafadan vurma menzili iki katına çıkar.
 2. Q

  Piltover Silahı​

  Caitlyn silahını 1 saniye kurarak, fiziksel hasar veren ve önündekileri delip geçen bir atış yapar. (İlk hedeften sonraki hedeflere daha az hasar verir.)
 3. W

  Yordle Kapanı​

  Caitlyn, üstüne basan rakip şampiyonu açığa çıkaran ve 1,5 saniyeliğine hareketsiz bırakan bir kapan kurar. Ayrıca Caitlyn'e güçlendirilmiş bir Tam Kafadan atışı sağlar.
 4. E

  90 Kalibrelik Ağ​

  Caitlyn hedefini yavaşlatan ağır bir ağ fırlatır. Tüfeğinin tepmesiyle, Caitlyn geri savrulur.
 5. R

  Son Koz​

  Caitlyn sabırla mükemmel atış için nişan alır ve olağanüstü bir menzildeki bir tek hedefe muazzam hasar verir. Rakip şampiyonlar, takım arkadaşlarını korumak için kurşunun önüne atlayabilir.

Adc karakteridir.
 
Home Register Log In
Üst