Brand (İntikam Ateşi)

damlaozkal

Administrator
Administrator
Katılım
30 Eki 2022
Mesajlar
22
Tepki
1
Brand (İntikam Ateşi)

1668012711354.png


Hikayesi


Freljord'lu bir şifacının oğlu olan Kegan Rodhe, dışlanmış olarak doğmuştu. Annesinin azıcık büyü gücü ve otacılık becerileri sayesinde Rygann'ın Menzili denen küçük bir kıyı yerleşiminin sınırında yaşayabiliyorlardı. Arkadaşları yok denecek kadar azdı. Küçücük bir çocukken bile babasının bir düşman akıncısı olduğunu, annesine yanaşmamalarının nedeninin babası (ve dolayısıyla kendisi) olduğunu biliyordu. Köylüler ona “akıncı dölü” diyorlardı. Kegan yalnızlıktan ve kinden için için yanıyor, bunu sık sık şiddet eylemleriyle dışarı vuruyordu.

Annesinin cılız bedeni, yıllar boyunca bitmez tükenmez kışlara katlanmaktan bitap düşüp sonunda pes etti. Kegan annesinin küllerini tepelere serperken, kadının hayatı boyunca iyileştirdiği insanları düşünüyordu. Hiçbiri cenazeye gelmemişti. Kendisinin de karlara karışıp yok olmasını istediklerinin farkındaydı.

İstediklerini yerine getirecekti ama önce intikamını alacaktı. Köyü yakıp gecenin karanlığına karıştı. Bu sırada kendisi yaralanmıştı. Yaraların izleri asla geçmeyecekti.

Kegan, donmuş Freljord tundrasında amaçsızca geziniyordu. Kendi kendine babasını aradığını söylüyordu ama için için, aslında bir dost... ya da en azından kendisini anlayışla karşılayacak birini aradığının farkındaydı. İkisini de bulamayınca bir mağaraya sığınıp ölümü beklemeye başladı.

Fakat ölümden önce, başka bir dışlanmış yabancı geldi.

Ryze adlı gizemli büyücü bu donmak üzere olan genç adamdaki potansiyeli görüp onu çırağı olarak yanına aldı. Kegan'ın yeni yeni ortaya çıkmaya başlayan, dizginsiz büyü güçleri hem öğrenciyi hem öğretmeni zorluyor, Ryze'ın sabır ve alçakgönüllülük ricaları çırağının bir kulağından girip öbür kulağından çıkıyordu.

Ne yazık ki Kegan'ı eğitmek, Ryze'ın asıl görevine kıyasla hep ikinci planda kalıyordu. Çok uzun süredir, Runeterra'nın sonunu getirebilecek bir güç olan Dünya Rünleri'ni toplayıp gizlemeye çalışıyordu. Bu rünlerden birinin bir parçasını bulduklarında, kendisinden önceki pek çok kişiyi delirten dayanılmaz çekimine Kegan da kapıldı. Rünler dünyadaki tüm büyünün kaynağıydı. Kegan ustasının tüm uyarılarına karşın bu gücü elde etmeye çalışmayı seçti.

Ryze çırağının ham büyü tarafından yakılıp yok edilmesini, ruhunun tüketilmesini yenilgi içinde seyretmek zorunda kaldı. O anda ortaya çıkmış olan yaratık ne Ryze'ın karlar arasından kurtardığı küskün genç adam, ne de yıllar içinde dostu olmuş Freljord'lu büyücüydü.

Ateş ve hiddetten oluşan ve artık ölümlüler dünyasına gelmiş olan bu intikamcı yaratığa zaman içinde Brand adı verildi.

Eski ustasını ve kendisiyle rünler arasına girmeye yeltenecek her canlıyı lanetleyen Brand büyülü alevlerle saldırdı. Ryze canını zor kurtardı.

O günden sonra geçen yüzyıllar boyunca Brand dünyadan sürekli alıp karşılığında hiçbir şey vermeyen, yıkıcı, yangın gibi bir yaşam sürer oldu. Bazen ateşten bir kuyruklu yıldız gibi gökyüzüne çıkıyor. Bazen de kendini soğuk toprağa gömüp, büyünün onu bir başka Dünya Rünü'ne götürecek kendine özgü kokusunu bekleyerek uyukluyor. Olur da bir rün daha bulursa, Runeterra'da onu durdurabilecek pek kimse yok.

Yetenekleri

 1. PASİF​

  Alev​

  Brand'in yetenekleri, hedeflerinin alev alarak 4 saniye boyunca hasar almalarını sağlar. Bu etki 3 defaya kadar birikebilir. Brand alev almış bir rakibi katlederse mana geri kazanır. Alev, herhangi bir şampiyon ya da büyük canavar üzerinde azami yüke ulaştığında kararsız hale gelir ve 2 saniye sonra yetenek etkileri uygulayıp kurbanının etrafındaki devasa bir alana hasar vererek patlar.
 2. Q

  Ateş Topu​

  Brand, büyü hasarı veren bir ateş topu fırlatır. Hedef önceden alev almışsa, Ateş Topu hedefi 1,5 saniyeliğine sersemletir.
 3. W

  Alev Sütunu​

  Brand kısa bir gecikmenin ardından hedef bölgede bir Alev Sütunu oluşturarak bölgedeki rakip birimlere büyü hasarı verir. Önceden alev almış birimler %25 ek hasar alır.
 4. E

  Yangın​

  Brand'in hedefine gönderdiği güçlü patlama yakınındaki rakiplere yayılarak büyü hasarı verir. Hedef alev almışsa, Yangın'ın yayılması iki katına çıkar.
 5. R​

  Volkan​

  Brand'in ortaya çıkardığı yıkıcı ateş seli, Brand veya yakınındaki rakiplerden en fazla 5 defa sekerek her sekmesinde rakiplere büyü hasarı verir. Sekmeler şampiyonların üstündeki Alev etkisini azami yüke ulaştırmaya öncelik verir. Hedefler önceden alev almışsa, Volkan onları kısa süreliğine yavaşlatır.
Support Karakteridir.
 
Home Register Log In
Üst