Bound by Flame (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Hem aksiyon, hem de rol yapma türü bir araya geldiğinde ortaya o kadar da kötü bir yapım çıkmaz öyle değil mi? Kendi adıma söz konusu rol yapma türü olduğunda, akan sular durur. İnsanın kendi karakterine sahip olması, onun kaderini belirlemesi ve hatta kimi zaman karanlık veya aydınlık tarafta savaşabilmesi benim için oldukça çekici hale geliyor. Yeri geliyor, onu korkunç bir katil yapıyor, yeri geliyor ayaklarına kapanan kadın sayısını arttırabilecek potansiyele bile getirebiliyorum. Tamam, bu fazla iddialı oldu ancak bu tarz içeriklerle ön plana çıkan farklı oyunlar da mevcut. Biz konuyu farklı noktalara çekmeden Spiders ve Focus Home Interactive'i bir araya getiren Bound By Flame'den bahsedelim.


11.jpg

Bound By Flame, bizleri adından da anlayacağınız üzere, alevlerle dolu bir hikayeye sürüklüyor. Oyunun daha başında bir karakter yaratıyoruz ve onu verdiğimiz isimle yolumuza devam ediyoruz. Kimi zaman bir savaşçı, kimi zaman sinsi bir kaçak oluyoruz. Hatta tuzaklar kuruyor ve uzaktan düşmanlarımızı rahatsız edecek bıçaklar bile fırlatabiliyoruz.

Bound By Flame'de yarattığımız karakterin tipi, seçimlerimiz ve diğer karakterlere verdiğimiz cevaplara göre; bir iblis haline gelebiliyoruz. Nasıl mı? Oyunun ilk bölümünde uzaklaştırılması gereken bir kötülük için bir araya gelen üç büyücü, başarısız oluyorlar ve aslında bulunduğumuz evrende var olmaması gereken bir güç, bizim bedenimize giriyor. Bu güç, bir iblisin alevlerinin ta kendisi. Eh, iblis boş durur mu? Bizimle iletişime geçiyor ve "benim güçlerimi çaldın, hain! Senin yüzünden bizim dünyamız yok olacak!" diye atar yapıyor. Bunun üzerine biz de "ama bana bu güç lazım. Herkesi yeneceğim, en birinci ben olacağım!" diye karşılık veriyoruz ve maceramız bu şekilde başlıyor.
 
Home Register Log In
Üst