Birds of Steel

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Gaijin Entertainment bu sene sessiz sedasız öne çıkan firmalar arasında. Rus yapımcı daha önce IL-2 Sturmovik: Birds of Prey, Death Track: Resurrection ve X-Blades gibi projelere imza attı. KRI’den birkaç tane de ödül kazandı. Özellikle IL-2 Sturmovik: Birds of Prey başarılı bir oyundu. Gaijin yine boş durmadı ve 2012 yılı içinde Blades of Time ile Birds of Steel’i oyunculara sundu.

Zamanda yolculuk

Birds of Steel’de 2. Dünya Savaşı’na yeniden geri dönüyoruz. Yapıma girişte eğitim bölümünü oynamanızı tavsiye ederim. Klasik olarak ana hatlarıyla birlikte kontroller, manevralar, iniş/kalkış, hedef alma ve ateş etme gibi kısımlar yer alıyor. Yapımcılar neler yapılması gerektiğini, anlatıp gösterirken, daha sonra ise oyuncudan aynılarını yapmasını istiyorlar. Göreve bodozlama girmeden hem ısınmak, hem de oyunun temel mekaniklerini öğrenmek için bu bölüm gayet yeterli.

2.jpg

Yapımda tarihsel görevler ve bunlar dışında 16 farklı yerde çıkabileceğimiz daha birçok görev bulunuyor. Bunlar aslında genel olarak daha önce benzer oyunlarda gördüğümüz klasik bazlı görevler. Aralarında kalabalık bombardıman uçağı grubuna saldırıp, onları gitmeleri gereken yere varmadan önce düşürmek; bize saldıran bir grup uçağı yok etmek gibi bildiğimiz amaçlar var. Ancak bunları yaparken oyun sıkıcı değil, hatta zorlu ve sürükleyici çatışmalara giriyoruz. Açıkçası yaptığım görevler heyecanlı ve sürükleyici oldu. Oyun atmosferi ve mekaniği ile kullanıcıları sarıyor, benim hoşuma gitti.

Yapım içindeki ayarlardan yakıtın sınırsız/sınırlı olması, gerçekçi olması veya olmaması gibi yardımcılar var. Zorlu ve gerçekçi bir dinamik istiyorsanız, bunu seçeneklerden ayarlayabilirsiniz. Böylece yapımı arcade'e kayan dinamikte veya simülasyon havasında oynamak kullanıcıya bırakılmış. Oynanışta diğer bir unsur da tecrübe puanı kazanmak. Düşürdüğümüz uçaklardan, kalkış ve inişe kadar tecrübe puanı kazanıyoruz.
 
Home Register Log In
Üst