Begüm Aylin Önder Kimdir?

Celoxy

Level 10
Üye
MT2 Üye
Tepki
2
Begüm Aylin Önder

IMG_1578.jpg

Meslek: Akademisyen
Doğum Tarihi: 01.07.1984
Ünvanı: Dr. Öğretim Üyesi
Bölüm : İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı
Öğrenim: Beykent Üniversitesi

Begüm Aylin Önder, 2008 yılında Beykent Üniversitesi'nde bölüm birincisi ve okul üçüncüsü olarak lisans eğitimini tamamladı. Aynı yıl içerisinde Ciner Yayın Holding Haberturk TV/Gazete haber merkezinde grafik tasarımcı olarak çalışmaya başladı. İstanbul Kültür Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Tasarımı Bölümü'ne burslu olarak kabul edilerek yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2012 yılında mezun oldu. Daha sonra Al Jazeera Eng. Televizyonu Haber Merkezi Yaratıcı Medya bölümünde departman sorumlusu olarak görev aldı.

2015 yılında radikal bir karar alarak akademiye yönelen , bu tarihten beri İstanbul Bilgi Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü'nde tam zamanlı öğretim üyesi olarak çalışmakta olup, reklam filmi, kurgu, tasarım, marka ve projelendirme görevlerinde bulundu. 2020'de, İstanbul Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Doktora/ Sanatta Yeterlik eğitimini tamamlayan Önder, aynı yıl İstanbul Aydın Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde bölüm başkanı olarak görev almaya başladı ve 2022-2023 akademik yılı itibariyle İstanbul Arel Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı bölüm başkanı olarak göreve başladı. Bunun yanı sıra, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dijital Oyun Tasarımı bölümünde de öğretim üyesi olarak yer almaktadır.

Birçok ulusal ve uluslararası kişisel ve karma sergilerde eserleri bulunan Önder'in iki adet kitabı da mevcuttur. Ayrıca, artırılmış gerçeklik, nft, metaverse, dijital toplum, iletişim, kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde tasarım, yeni medya, Z kuşağı, dijital kuşak, reklam tasarımları ve göstergebilim üzerine araştırmalar yapmaktadır.

Instagram:
Linkedin:
Dergipark:
E-posta: [email protected]

AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap