Battlefield 4: Dragon's Teeth (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Yaklaşık bir ay önce Battlefield:Hardline ‘nın betasını incelerken pek bir sinirliydim. Daha önce defalarca söyledim, yazdım, bahsettim… Battlefield serisi benim için çok önemlidir.

Hatırlamadığım kadar uzun bir süre boyunca Battlefiled’ın savaş alanlarında toz yuttum. Eğer efsane serinin ruhuna aykırı bir şey görürsem yine en çok sesini çıkartacak kişiyimdir.

Aynı şeyleri Battlefield 4 için de söyledim. Benden ve oyun basınının genelinden aldığı yüksek puanları cebine attıktan sonra gerçek yüzünü gösterdi. Tekrar etmek istemiyorum ama artık herkes Battlefield 4’ün sorunlarını biliyor.

Olumsuz konuşmak ne kadar kolay olsa da her zaman oyunun barındırdığı potansiyeli gören birisi olarak, genel olarak yapılacak düzeltmelerle Battlefield 4 için hala umut vardı. Dedim ya kötü filan değil, aslında mükemmel bir oyun BF4. EA’in rakip oyun baskısı olmasaydı zaten sorunsuz bir şekilde bizlerle olacaktı.

Dragon’s Teeth incelemesi bekleyen sizlere neden bunları anlattığımı merak etmiş olabilirsiniz.


2.jpg

Şaşkınım çünkü arkadaşlar. İnanılmaz şaşkınım. Hayretler içerisindeyim. Bir süredir Premium’un avantajı olan erken erişimle son çıkan DLC olan Dragon’s Teeth’i oynamaktayım.

Ve sorunsuz bir şekilde oynuyorum. Şu kelimeye dikkat: Sorunsuz!

Ne sunucu sorunu, ne oyundan atma ne de başka bir şey. Sorunsuz Battlefield deneyimini en son Battlefield 3 zamanında görmüştüm, ha bir de BF4’ün Playstation 4 versiyonunda. DICE belli ki sonunda problemlerin üstesinden gelmeyi başarmış.

Hatırlatmakta fayda var. BF4’ün sorunları DLC sayesinde ortadan kalkmıyor. Bahsettiğim düzeltmeler ana oyunun kendisi için yapılmış durumda.

7.jpgPremium için çıkışını yaptığından beri bazen evde, bazen de ofiste kendimi yeniden savaş alanlarında buldum. Gerçi şu an berbat oynuyorum orası ayrı. Titanfall’ın aksiyonuna alıştıktan sonra, Battlefield’da bir 5 dakika duvarlarda yürümeye çalıştım. Ofisin gülme krizine girmesine neden olan bu olaylar sonunda yine eski dostuma ısındım ve ortalığı duman ettim.

Delicesine “Q” tuşuna basmak

Dragon Teeth ruhu geri getiriyor dedik, boşuna demedik. Battlefield’ın DLC’lerini hep sevmişimdir. Cidden farklı atmosferleri oyuncuya yaşatmak konusunda çok başarılılar. Bir ek içeriğin amacı olan “daha fazlası” tanımına kesinlikle uyuyorlar.
 
Home Register Log In
Üst