Battlefield 3 - Multiplayer İnceleme

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Battlefield oyuncuları olarak "Battlefield 2 Ruhu"nu yeniden yaşatacak bir Battlefield'ı çok bekledik. Bad Company serisi gelmiş, ama serinin ruhu kaybolmuş, daha çok oyuncu elde etmek için yapılan Arcade bir oyun olarak görünmüştü. Ancak nihayet beklediğimize değdi. Çünkü Battlefield 3 gerçekten olmuş! O özlediğimiz çatışma ortamı ve takım çalışması ruhu Battlefield 3'te çok iyi işlenmiş. Lafı fazla uzatmadan Battlefield 3'ün Multiplayer bölümünü incelemeye geçelim.


60.jpg

Battlefield 3'te tam olarak 9 harita bulunuyor. Fakat Back to Karkand DLC'si ile bu sayıyı 13'e çıkartabilirsiniz. Back to Karkand içerisinde Battlefield 2'nin en sevilen 4 haritasının ve Battlefield 2'de bulunan silahların, araçların Frostbite 2 ile yeniden modellenmiş halleri bulunuyor. Bu 13 haritanın hepsinde bütün multiplayer modları bulunuyor. Multiplayer modlarını ise; Conquest, Rush, Team Deathmatch, Squad Rush ve Squad Deathmatch oluşturuyor. Açıkçası her oyun modunun farklı bir tadı var ve hepsi farklı deneyimler sunuyor. Rush modunda kanımızın son damlasına kadar M-COM'ları korurken, Conquest modunda "O kahrolası tepenin arkasındaki stratejik noktayı" düşmanın elinden almak için silahlarımızı konuşturuyoruz.

54.jpg


Conquest, Battlefield serisinin ana modudur. Battlefield serisinin herhangi bir oyununu oynayan herkes, Conquest modunu mutlaka denemiştir. Bu modu kısaca "Stratejik Noktalar"ı ele geçirme modu şeklinde özetleyebiliriz. Diğer modların aksine en büyük haritalara sahip mod Conquest. Eğer gerçek anlamda savaş istiyorsanız, Conquest tam size göre! İki takımın birbirleri ile stratejik noktaları ele geçirmek için savaştığı mod, efsanevi savaşlara ev sahipliği yapıyor. Düşmanları öldürdükçe karşı takımın Ticket'ı azalıyor, fakat düşman Ticket'ını azaltmanın en iyi yolu bayrak noktalarını elde tutmak.
 
Home Register Log In
Üst