Batman: Arkham Origins Blackgate - Deluxe Edition (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
591
Tepki
1
Batman'in ne kadar derin ve bir o kadar da ilginç bir hikayesi olduğunu birçoğumuz biliyoruz. Gotham'ın karanlık sokaklarının kurtarıcısı olarak düşünülen mükemmel dedektif Batman, rakip tanımaz bir şekilde hayatını video oyunlarına yedirmeye de devam ediyor. Bunlardan biri de Batman: Arkham Origins Blackgate.


2.jpg

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında piyasaya çıkan Batman: Arkham Origins Blackgate, PS Vita ve 3DS platformlarından PC, Wii U, PS3 ve Xbox 360 platformlarına Batman: Arkham Origins Blackgate - Deluxe Edition ismiyle geçiş yaptı. PC'cilerin ne kadar sevindiği az çok duyar gibiyim, özellikle hikayesi için oynanmayı hak eden oyunlardan biridir zira. Metal Gear Solid HD Collection’ın PS Vita versiyonu ve Injustice: Gods Among Us’ta da imzası bulunan Armature Studios tarafından geliştirilen oyun, oyunculara Kara Şövalye’nin geçmişindeki ayrıntıları daha fazla keşfetmesine imkan sağlıyor.

Hikayeye geçiş
Batman: Arkham Origins Blackgate, bizleri Batman'den intikam almak isteyen suçluların hikayesine götürüyor. Kara Şövalye'miz Arkham Origins'in 3 ay sonrasında Blackgate hapishanesinin patlamasıyla üç azılı suçlunun peşine düşüyor: Joker, Black Mask ve Penguin. İşin eğlencesi burada başlıyor, oyunun daha ilk dakikalarında Catwoman yüzünden başımız belaya giriyor ve ister istemez de onun yardımına muhtaç oluyoruz. Bana kalsa kendisine hiç güvenmez ve direkt parmaklıklar ardına tıkardım ancak o kadarına müdahale edemiyoruz işte.


4.jpg


Joker, Black Mask ve Penguin dışında karşılaşacağımız farklı tipler de olacak elbet; Deadshot ve Bronze Tiger gibi.

Hani size şu bahsettiğim üç kötü vardı ya, bu çılgınlar hapisaneyi paylaşamamış, "şu çizgiyi geçemezsin" kavgasına dönmüş olay. Batman de bunların yaratığı karmaşayı bir şekilde çözmek zorunda ve olaylar burada daha da karmaşık hale geliyor çünkü işin arkasında bir yandan da onları serbest bırakmaya çalışan çatlak bir gizemli kişi var.

Bu arada belirteyim, Batman'in yanındaki tek kişi Catwoman değil, genç polis Yüzbaşı Gordon da yardıma hazır (ben hala Catwoman'a güvenmiyorum).
 
Home Register Log In
Üst