Balıkesir Okey Oyna

RebeL

Level 5
Üye
MT2 Üye
Katılım
19 Ocak 2020
Mesajlar
83
Tepki
3
Balıkesir Okey Oyna

Balın çok üretildiği ve zengin olduğu yer, Balıkesir. Balıkesir’de malum ki Türkiye’nin bir şehridir ve okey oynamasını seven bir yerdir. Kahvehanelerde bulunan ve dört erkeğin bir masada oturup oynadığı bir oyun gibi görünüyor fakat herkes oynayabilir.
Kız veya erkek hiç fark etmez. Öyle ki artık yurtlarda ve öğrenci evlerinde mutlaka okey vardır. Okey oynayarak herkes kafasını dağıtıyor ve eğleniyor.
Çayınızı demleyip okey masasına oturup saatlerce oynayabilirsiniz. Saatin nasıl geçtiğini bile fark etmeyeceksiniz.
Balıkesir’de okey sadece masa üstünde oynanmıyor, aynı zamanda bilgisayarda da oynayanlar çok vardır. Teknoloji geliştikçe malum, insanlar bilgisayar üzerinden birçok işlerini yapıyorlar artık ama masada oynamak kadar zevkli olmayabiliyor. Masada okey oynamak çok daha zevklidir.

Balıkesir Okey Oyna
Okey oyunu yıllarca kafelerde arkadaşlar ile zevkle oynanan bir oyundu. Ancak teknoloji ile birlikte her alanda olduğu gibi oyunlarda online sitelere taşınmıştır. Bunların başında ise büyükten küçüğe, kadın erkek herkes tarafından zevkle oynanan okey oyunları geliyor. Sitemize üye olarak giriş yapan her üyemiz ücretsiz okey oynama hakkını kazanıyor. Üyelerimiz diledikleri saatte giriş yaparak ister eşli ister bireysel olarak okey oynayabilir. balıkesir okey

Balıkesir Okey Oyunu
Balıkesir Okey Oyunu, Matematiksel bir zeka oyunu olarak da isimlendirilen okey oyununda masalar belirlenir ve taşlar dağıtılır. Üç oyuncu 14 taş alırken bir oyuncu 15 taş alır ve bu oyuncu oyunu başlatır. Istaka üzerine dizilen taşlar ile per yapılarak oyun tamamlanır ve el açılır. Böylece o kişi oyunu kazanır ve ondan puan düşülür. Oyun bu şekilde devam eder, online okey oynarken tüm bu işlemler mause yardımı ile yapılır.

Balıkesir Okey Oyunları
Okey oyununun kuralları hem çok kolaydır hem de çok hızlı öğrenilir. Oyun 20 puanla başlar ilk önce sıfır puana ulaşan oyunu kazanır. Her elde iki puan düşülür. Balıkesir okey oyunları açılırsa 4 puan düşülür. Oyunda okeyi belirleyen taş gösterge olarak bilinir ve bu taştan bir puan düşülür. Genellikle 4 kişi ile oynansa da iki ya da iç kişilik okey oyunları da vardır. Sitemize giriş yaparak okey oyunları ve kurallarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst