Attack On Titan Nedir ?

servertanitimi

Level 9
Üye
MT2 Üye
Katılım
16 Şub 2018
Mesajlar
160
Tepki
6
Attack on Titan (Japonca: 進撃の巨人, Shingeki no Kyojin), Hajime Isayama tarafından yazılan ve çizilen Japon manga serisidir.
1678363273798.png


Seri, post-apokaliptik bir dünyada geçmektedir ve insanların devasa humanoid yaratıklar olan "Titans" tarafından avlanması konu edinmektedir.

Manganın yayınlanması, ilk olarak Eylül 2009'da başladı ve 2021 yılına kadar 34 cilt olarak yayınlandı. Manga serisi, dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahiptir ve birçok dilde yayınlanmaktadır.

Attack on Titan, 2013 yılında ilk sezonu yayınlanan popüler bir anime serisi haline geldi. Seri, Japonya'da Fuji Television'da yayınlanırken, diğer ülkelerde de Netflix gibi platformlarda erişilebilir hale geldi. Anime serisi, Hajime Isayama tarafından yazılan orijinal mangaya sadık kalırken, karakterlerin canlı aksiyon filmleri ve yan hikayeleri de yayınlandı.

Attack on Titan, başarılı çizgi roman, anime ve sinema uyarlamalarıyla birlikte, video oyunları, tişörtler ve diğer lisanslı ürünler de dahil olmak üzere geniş bir pazarlama yelpazesine sahip olmuştur.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst