Asura's Wrath

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Her gün birçok oyun oynuyoruz. Genel olarak bu oyunlar tipik oynanış yapılarına sahip. Bu yüzden de hikaye ve sunum gün geçtikçe önem kazanıyor. Capcom ve CyberConnect2’nin ortak yapımı olan Asura’s Wrath da, hikayesi ve sunumuyla aklınızı başınızdan alacak bir yapım.
Biraz Hint mitolojisi, biraz bilimkurgu, biraz da anime soslu olan Asura’s Wrath, tüm bu elementleri bir nevi hack ‘n slash potasında eriterek karşımıza sunuyor. 8 yarı-tanrı generalden biri olan Asura’nın günün birinde İmparator’u kanlar içinde bulmasıyla hikayemiz başlıyor. Asura’nın İmparator’un katili olduğunu düşünen diğer yarı-tanrılar, onun ihanet ettiğini düşünerek Asura’yı 12 bin yıl sürecek bir sürgüne yolluyor. Karısı öldürülen ve kızı kaçırılan Asura, öfkesinin de yardımıyla 12 bin yıldan sonra karşımıza çıkıyor. Kısaca hikayeden bahsettik. Zaten daha fazlasını oynayıp görmeniz gerektiğini söylemem gerekiyor.

3.jpg

Asura’s Wrath’a oyun demek aslında doğru değil. Karşımızda daha çok bir interaktif anime bulunuyor. 3 parça – 18 bölümden oluşan bir anime serisi Asura’s Wrath. Nasıl Metal Gear Solid serisinde 90 dakikalık ara sahnelerin yanında eş değer düzeyde oynanış bulunuyorsa, Asura’s Wrath’ta oynanış namına pek fazla bir şey bulunmuyor. Buna rağmen ara sahneler muhteşem. Hatta epik bile diyebiliriz. Gezegen büyüklüğünde dev bir yarı-tanrıyla çarpıştığınızı, binlerce uzay gemisinin arasında uçtuğunuzu düşünün. Bütün bunların anime tadında sunulduğunu da eklersek, gözlerinizin bayram yaşayacağını söyleyebilirim. Her bölüm birbirinden ayrı düşünülmüş. Bu da adeta bir dizi izliyor havasını yansıtıyor. Her bölümün sonunda o bölümde açtığınız ekstralar gösteriliyor. Bu ekstralar arasında Japon sanatçılar tarafından yapılan çizimler, karakter tasarımları gibi görseller yeralıyor.
 
Home Register Log In
Üst