Apex Legends'ta 2 karakterin eşcinsel olduğu açıklandı

Has1tape

Level 18
Üye
MT2 Üye
Katılım
29 Kas 2022
Mesajlar
350
Tepki
0
Çıkması ile birlikte büyük bir ses getirmeyi başaran Apex Legends'ta 2 karakterin eşcinsel olduğu açıklandı. 48 saatte 2.5 milyon oyuncuya ulaşan ve Twitch platformunda an itibari ile 1. sıraya yükseleyn oyundaki karakterler ile ilgili yapılan açıklama Respawn tarafından geldi.

Apex Legends'ta iki karakterin eşcinsel olduğu açıklandı
Öncelikle oyunun resmi sitesindeki karakter açıklamalarına baktığımızda bu durumu fark ediyoruz. Karakter açıklamasında Gibraltar isimli karakter için "erkek arkadaşı babasının motosikletini çaldı" ibaresi bulunuyor. hem bu karakter hem de 2. karakter için açıklama ise Respawn'ın topluluk yöneticisinden gelmiş. Gibraltar dışında Bloodhound karakteri için de konuşan Nic Rueben, bu karakterin cinsiyetinin belli olmadığını yani eşcinsel de olabileceğini belirtmiş.

Açıkçası oyunlarda bu tarz durumların sürekli gündeme gelmesi ve bunun bir reklam malzemesine dönüşmesini garip bulduğumu söylemem gerekiyor. Yani bir karakterin nasıl ki heteroseksüel olduğu açıklanmıyor ya da üzerinde durulmuyorsa, aynı şekilde eşcinsel olmasının da üzerinde durulmaması gerektiğini düşünüyorum.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst