Apex Legends, video oyun tarihinde kırılması zor bir rekora imza attı

Has1tape

Level 18
Üye
MT2 Üye
Katılım
29 Kas 2022
Mesajlar
350
Tepki
0
Battle Royale pazarında kısa sürede büyük bir başarı elde eden Apex Legends, yeni bir başarıya daha imza attı. SuperData'nın açıkladığı bilgiye göre Apex Legends, video oyun tarihinde 1 aylık süreçte oynaması ücretsiz olarak çıkan en başarılı oyun oldu. İlk ayında yapımcısına 92 milyon dolar para kazandıran Apex Legends'a karşılık olarak Anthem bile sadece 100 milyon dolara yakın para kazandırabilmiş. Üstelik iki yapımın geliştirme ve reklam maliyetlerini karşılaştırdığımızda, bu rakamın Anthem için oldukça düşük olduğunu varsayabiliriz.

Apex Legends, video oyun tarihine geçti​

Fortnite her ne kadar şu anda Apex Legends'tan daha fazla para kazandırsa da, ilk ayında Apex Legends kadar yapımcısına para kazandıramamıştı. Apex Legends çıktığı günden itibaren hızlı bir ivmeyle oyuncusu sayısını yükseltti. Yeni oyuncular kazanan başarılı oyun, aynı zamanda Fortnite ve PUBG'den de oyuncu çekmeyi başarmış durumda.

Önümüzdeki günlerde çıkacak olan Battlefield 5'in Battle Royale modu Firestorm'un ise nasıl bir performans sergileyeceği merak ediliyor. Oynanış mekaniği anlamında oldukça kaliteli olan yapım, bakalım başarıya ulaşacak mı?
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst