Angry Birds: Star Wars (İnceleme) (Xbox 360)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
587
Tepki
1
Mobil platformun en popüler oyunu olan Angry Birds’ün daha sonra pek çok sürümü çıkmıştı. Geçtiğimiz yıl ise Star Wars versiyonu oyuncuların beğenisine sunulmuştu. Star Wars’ın belirli bir kısmını bizlere kızgın kuşlar ile anlatan oyunumuz tıpkı öncekiler gibi çok beğenilmişti. Özellikle Star Wars’ın hikayesini işlemesi ve kuşların Star Wars karakterlerine has yeteneklerinin bulunması, oyuncuları oyuna daha çok bağlamıştı. Bu yıl içerisinde de Angry Birds Star Wars 2 çıkışını yaptı. Hikayenize onun ile devam edebilirsiniz.


9.jpg
20 farklı bölümü Kinect ile tadın
Eğer hikayeye hiç girişmediyseniz ve evinizde Xbox 360 ile Kinect bulunuyorsa ekimin son günlerinde piyasaya çıkmış olan Angry Birds Star Wars – Xbox 360’ı satın alıp oynayabilirsiniz. Neredeyse her platforma çıkışını yapmış olan Angry Birds Star Wars geçtiğimiz ayın sonunda Xbox 360, PlayStation 3 ve 3DS platformlarına çıkmıştı. Tabii Xbox 360’ta Kinect gibi güzel bir teknoloji bulunduğu için oynaması daha bir keyifli oluyor. Üstelik mobil versiyonun haricinde 20 ekstra bölümü de konsolunuzda oynayabiliyorsunuz.

Angry Birds Star Wars oyunu Angry Birds ile Angry Birds Space’in özelliklerini birleştiriyor diyebiliriz aslında. Bu özellikleri kombine ederek ve bu özelliklerin üstüne Star Wars temasını uygulayarak bizlere daha keyifli bir oyun sunmuş oluyor. Oyunun hikayesi ve hikayenin geçtiği dünyalar diğer versiyonlar ile tamamen aynı. Xbox 360’ı özel kılan iki şey bulunuyor. Birincisi Kinect ile oynanabilir olması, ikincisi ise 20 ekstra bölüme sahip olması.

8.jpg


Gerekliliği var mı peki?
Oyunu açtım ve karşıma hiçbir değişiklik olmayan menü geldi. Daha sonra çabucak oyuna girdim çünkü Kinect’in nasıl işlediğini merak ediyordum. Oyuna girdiğimde ise pek bir şaşırma belirtisi oluşmadı yüzümde diyebilirim. Dokunmatik tablet ile oynamaktan neredeyse hiçbir farkı yoktu. Sadece televizyonda oynadığım için görüntü biraz daha büyüktü. Bir de oyunu dokunmadan oynuyorduk. Bu iki fark için 90 TL ödemenin biraz gereksiz olduğunu düşünüyorum. Biliyorsunuz mobil platformda ücretsiz.

Angry Birds Star Wars Xbox 360’ı daha çok Kinect hayranlarının almasını öneririm. Eğer Kinect ile oyun oynamaktan çok fazla keyif alıyorsanız bu oyunu tercih etmeniz mümkün. Angry Birds deneyimini Star Wars teması eşliğinde ve bir de Kinect kullanarak yaşamak oldukça keyifli oluyor, tabii bir süreliğine.
 
Home Register Log In
Üst