Amy - xbox 360

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Alt başlıktaki sorunun cevabı kesinlike kocaman bir HAYIR! Neden mi? Hiç laf kalabalığına girmeden olayın özüne geçelim.

AMY’nin büyük hayal kırklığı ne yazık ki sadece bir alanda değil pek çok alanda gözümüze çarpıyor. Bunların en başında görsel özellikleri mevcut. Oyunun Xbox 360 versiyonundaki FPS düşüşleri daha ilk sinematikte bizleri karşılıyor. Bir ara o kadar büyük düşüşler yaşadım ki içimden “Ayarlar” kısmına girip çözünürlüğü ve grafik seviyesini düşürmek geldi.


6.jpg

Öte yandan bu derece düşük bir FPS ile karşılaşmamıza rağmen oyundaki çözünürlükler de inanılmaz kötü durumda. Yaklaştığınız posterlerdeki yazıların detayları neredeyse okunmayacak derecede kötü. Etraftaki nesnelerin her ne kadar posterler kadar kötü bir görüntüsü olmasa da sürekli olarak birşeylerin eksik olduğu hissi sizi yalnız bırakmıyor.

Oynanış kısmına göz attığımızda ortalama bir kamera kontrolü ile Lana’yı etrafta dolaştırırken bazı dar alanlarda oluşan klasik görüş açısı “yoksulluğu” üzerine bir de bu anda yaratıklarla karşılaştığımızda iyice allak bullak bir durum oluyor. Savaş sistemindeki düzen çok basit, elinizdeki silahla RT tuşuna basılı tutup X tuşu ile saldırıyor, B tuşu ile de saldırılardan kaçıyorsunuz. Fakat bu o kadar çizgisel bir şekilde tasarlanmış ki köşeye sıkıştığınız yerlerde dibinizdeki yaratık size saldırdığında bile RT+B tuşlarına bastığınızda Lana bir santim bile kıpırdamamasına rağmen saldırıdan kaçmış sayılıyor. Zaten saldırıların tek bir püf noktası var: Elinizdeki silahla iki kez vurduktan sonra yaratık ölmüyorsa hemen RT+B tuşu ile saldırıdan kaçın ardından iki kez daha vurun ve yaratığı öldürün.
 
Home Register Log In
Üst