Among The Sleep (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
591
Tepki
1
Bazı insanların küçükken korku dolu yaşadığı bir serüveni vardır. Kendi kurduğu kabusun içinde yaşadığı hayaller, oyunlarda veya filmlerde gördüğü korkular, bünyemize işler ve bir daha unutamayız.

Hatta yeri gelir, büyüdüğümüzde yaşadığımız kabusları yeniden hatırlarız. Geri döndüğümüzde ''Vay vay, o zamanlar nelerden korkuyordum'' diyerek, geçmişin acı dolu anlarını göz önünde bulundururuz. Bunların içerisinde aynı konsepte sahip bir korku oyunu var elimizde. Evet, bu oyun Among The Sleep'ten başkası değil!


2.jpg

Bu yapımı o kadar çok bekledim ki sevgili okurlar, oynamak için sabırsızlanıyordum. Bunun tek sebebi, benim de küçükken başından geçirdiğim korku dolu serüvenlerim. Hatta bir an ''Bu oyun benim için yapılmıştır!'' demekten kendimi alamadım. Neyse, konuyu fazla saptırmadan, yakın zamanda çıkmış olan korku oyunu Among The Sleep incelememize geçiş yapalım.

Oyunumuzda 2 yaşındaki bir bebeği yönetiyoruz. Annemizin bize söylediği sevgili dolu sözlerle ve davranışlarıyla oldukça mutlu olan, şirin bir bebeğiz. Günlerden bir gün evimizin kapısı çalar ve annemiz bize hediye aldığını, bunu alt kattaki yatak odasında açacağını söyler. Bizi kollarına alıp, güzelce yatak odamıza götürür. Karakterimizin çok sevdiği bir de oyuncak ayısı vardır. Bizim bir nevi arkadaşımız diyebiliriz. Annemizin bize aldığı hediyeden sonra güzel bir ninni ile uyuruz ancak gece saatlerinde çok tedirgin bir şekilde uyanırız. Neler olup bittiğine dair en ufak fikrimiz yoktur ve korku dolu serüvenimiz bu şekilde başlar.
 
Home Register Log In
Üst