American Graffiti Film özeti

KraL

GameOWNER
Administrator
Katılım
11 Kas 2017
Mesajlar
963
Tepki
102
Konum
Ara BuL
Kaliforniya'nın merkezi vadisindeki bir grup genç, 1962'deki lise mezuniyetlerinin ardından, değişen hedeflerinin peşinden gitmeden önce arkadaşlarıyla birlikte şeritte dolaşarak son bir gece geçirir.

Hikaye konusu​


Küçük bir Kuzey Kaliforniya kasabasında 1962 yazının meşhur sonu. En yakın arkadaşları ve liseden yeni mezun olan Curt Henderson ve Steve Bolander'ın doğudaki üniversiteye gitmek üzere şehirden ayrılmalarının planlandığı akşamdan önceki akşamdır. Kazançlı bir yerel burs alan Curt, sınıflarının sahip olduğu umut olarak görülüyor. Ancak Curt, Steve'in temelde çıkmaz kasaba olarak gördüğü American Graffitiyerden ayrılma konusunda ikinci kez düşünüyor. Curt'ün inançları, bir T-kuşunun içinde kendisine "Seni seviyorum" diyen tanımadığı güzel bir sarışını fark ettiğinde güçlenir. Curt, kendisini rehin alan yerel bir çeteden kaçmaya çalışırken o sarışını bulmaya çalışırken, Curt yakın geleceğiyle ilgili bir karara varabilir.

Öte yandan, giden sınıf başkanı Steve, kız arkadaşı, amigo kız lideri ve Curt'ün kız kardeşi Laurie Henderson'ı geride bırakacağı anlamına gelmesine rağmen ayrılmak istiyor. Steve ve Laurie akşamı ilişkilerinin durumu hakkında "pazarlık yaparak" geçirirler. Bu sırada iki arkadaşı akşam için şehirde gezinir. Steve, yokluğunda arabasını uysal ve yumuşak huylu Terry "Toad" Fields'e bıraktı. Tekerlekler Kurbağa'ya yeni bir güven duygusu veriyor ve bunu genellikle kendi liginin dışında daha deneyimli bir kız olan Debbie Dunham'ı etkilemek için kullanıyor. Ve güçlendirilmiş sarı ikili coupe'siyle sokak yarışının kralı olarak görülen John Milner, bir yandan bir yandan bir yandan onun akşam yolcusu haline gelen ergenlik öncesi Carol Morrison'dan kurtulmaya çalışıyor. Cesur şehir dışından Bob Falfa'nın meydan okuması.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst