Amazon.com'dan nasıl link alınır?

ßy-€F€

"Scientia potentia est."
Administrator
Tepki
22
Merhaba, değerli mt2.org sakinleri bugün sizlere, Amazon.com'dan nasıl ücretsiz bir şekilde backlink alabileceğinizi anlatacağım.

Amazon.com'dan backlink alabilmek için ilk olarak https://www.rss.com'a girip kayıt oluyoruz.

Adım 1 : Üye olduktan sonra adresinden New Podcast'a tıklıyoruz.

newpodcast.png

Adım 2: Youtube'den bir adet mp3 uzantılı kısa bir video indirin. Youtube Mp3 Dönüştürücü adresi olarak kullanabilirsiniz. Youtube'nin Shorts'larından bir adet shorts bulup indirin. ben bunu indirdim. Daha sonra bu indirdiğimiz mp3 uzantılı dosyayı New Podcast bölümünde ekleyeceğiz.

Adım 3: Aşağıda gördüğünüz gibi "Title" bölümüne Podcast başlığı giriyoruz. Show Notes bölümüne ise makalenizi ekleyin, linklerinize eklemeyi unutmayın. COVER ART Bölümüne ise bir adet resim eklemeyi unutmayın.
adım3.png

Adım 4: Next'e bastıktan sonra aşağıdaki gibi bir alan gelecektir. Buralara istediğiniz şeyleri yazabilirsiniz.
Screenshot_3.png

Adım 5 : 4.Adım'dan hemen sonra podcast'ınızın kategorinizi seçmenizi isteyecek ben kategori olarak games kategorisini seçmeyi tercih ettim.
adim4.png

Adım 6: Lets go!'ya tıkladıktan sonra podcast'ınızı yayınlamış olacaksınız. New Episode'ye tıklayın, 2.Adım'da indirmiş olduğunuz mp3'ü eklemeyi unutmayın.

666.png

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Save Draft'a tıklayın.

Daha sonra önünüze gelen ekranda yüklenme olayı bittikten sonra "Publish" e tıklayın.

Adım 7 :
rssfeed.png

RSS Feed bölümüne tıklayarak, podcast'ınızın rss'sinin bağlantısı kopyalayın.

Artık hem adresinde backlinkleriniz olmuş olacak, hemde spotify ve amazon gibi yerlerde podcast'ınızı paylaşarak backlink alabileceksiniz.

Yukarıdan benim rss.com podcast'ıma ulaşabilirsiniz.

Adım 8: adresine girerek, girebilmeniz için amazon.com'da üyeliğiniz olmalı.

Screenshot_7.png

Rss.com'dan aldığınız podcast rss'sini buraya ekleyip Ülke bölümünde ise TURKEY'i veya başka ülkeleri seçebilirsiniz. Submit'e basın. Rss.com'da yer alan podcast bölümünden Settings kısmına girin ve buraya

Enable email in my RSS feed​

bölümüne herhangi bir onay e-mail'i ekleyin, daha sonra amazon'a onaya gönderdiğiniz yerden mail onay'ı için mail gelecektir, bunu onayladıktan sonra

Screenshot_8.png

Çektiğiniz ACTIVE olan PODCASTınıza tıklayın.

Screenshot_9.png

Yukarı ok tuşuna tıklayarak herkesin görebildiği podcast linkinizi alın ve toplamda diğer 12 adet daha amazon uzantısında makaleniz yayımlanmış olsun.

13 adet amazon domainlerinden bu şekilde backlink alabilirsiniz. Lütfen emeğimiz için konuya yorum yapmayı unutmayın :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    43.2 KB · Görüntüleme: 10
Moderatörün son düzenlenenleri:

KraL

GameOWNER
Administrator
Tepki
102
Efecigim güzel içerik eline sağlık

MaSaL

Moderator
Moderatör
Tepki
25
sevgili efe cok güzel bi içerık eline, emeğine sağlık

dolphingdes

Level 1
Üye
Tepki
4
R10'dan geldim elinize sağlık güzel anlatım olmuş devamını bekleriz hocam sınırlı bırakmayın.

AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap