Amasya Okey Oyna

'Okey Siteleri' forumunda RebeL tarafından 20 Şubat 2020 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. RebeL

  RebeL Level 5 Üye MT2 Üye

  85
  3
  8
  19 Ocak 2020
  altyazılı film izle
  Amasya Okey Oyna

  Dikdörtgen taşları ıstakalara belli kurallar dahilinde dizilip oynanan akıl ve mantık oyunudur. Amasya okey sitemiz okey severleri bekliyor. Kendi arkadaş grubunuzu oluşturup okey odalarımıza bekleriz. Hemşerilerimizin güzel ve kaliteli zaman geçirmesi önemlidir. Keyifli sohbet eşliğinde oyunun tadını çıkarmak mümkündür.

  Yediden yetmişe herkesin severek oynadığı okey oyununu oynamak da bir o kadar kolaydır. ReaL Okey - Okey Oyna - Canlı Okey Oyna - 101 Okey Oyna oyununa başlarken herkese 14 taş verilirken oyunu başlatan kişiye 15 taş verilir. 15 taşı olan oyuncu istediği taşı atarak oyuna başlar. Daha sonra oyuncular elindeki taşları belli düzen içinde ıstakalara dizerler. Kalan taşlar ise ters çevrilir. Oyuna başlamadan önce ilk olarak okey zar atılarak belirlenir. Atılan zarda gelen sayıya göre okey taşı atılır. Açılan herhangi bir taşın üstü okey olur. Amasya okey oyna sitemiz siz okey severler için kurulmuş bir ortamdır. Aynı zamanda istenilen zamanda okey odası açıp istediğiniz arkadaşınızı davet edip oyuna başlayabilirsiniz.

  Amasya Okey Oyunu
  Kırmızı, siyah, mavi ve yeşil renklerde 1’den 13’e kadar taş vardır. İkişer setten oluşan taşlar toplamda 106 tanedir. Ayrıca oyunda da iki adet sahte okey taşı bulunur. Bu taşların dizilmesi için de ıstakalar vardır.

  Okey Oyun Kuralları Nelerdir Oyun esnasında oyuncuların birbirlerine küfürlü yada rencide edici sözler söylemek yasaktır. Bu kurallara uymayan oyuncular oyun dışında bırakılır. Amasya okey oyunu sitemiz hemşerilerimizin güzel vakit geçirilmesi için kurulmuştur. Oyuncu tarafından seçilen taş bir daha yere konulamaz. Okey taşı yere atıldığı zaman sıra bekleyen oyuncu alabilir. Oyun esnasında grup olduğunuz arkadaşınızdan taş çalma yapılamaz. Oyuncu taş çalarken yakalanırsa puan direk karşı tarafa geçer. Okey oyunu oynanırken oyuncuların dikkatli olması gerekir.
   

Bu Sayfayı Paylaş