All of Us Are Dead Nedir ?

servertanitimi

Level 9
Üye
MT2 Üye
Katılım
16 Şub 2018
Mesajlar
160
Tepki
6
"All of Us Are Dead" (Korece: 지금 우리 학교는, Jigeum uri hakgyoneun), Güney Kore'de 2022 yılında yayınlanan bir televizyon dizisidir. Dizi, aynı adlı popüler bir webtoon serisine dayanmaktadır.
1678363407735.pngDizi, bir lise öğrencisinin başından geçenleri konu edinir. Hapishane gibi kapalı bir okulda, öğrencilerin sınavlar sırasında bir öğrencinin hastalığına yakalanması sonucu bir virüs salgınına dönüşür ve öğrenciler ölümcül hastalığın pençesine düşer. Korku, aksiyon ve dram türlerini içeren dizi, öğrencilerin okulda mahsur kaldıkları ve hayatta kalma mücadeleleri verirken aralarındaki ilişkilerin değişmesini anlatır.

"All of Us Are Dead", Netflix platformunda yayınlanmıştır ve kısa sürede geniş bir izleyici kitlesi kazanmıştır. Kore'de ve dünya çapında büyük bir popülerlik kazanmış olan dizinin, yüksek prodüksiyon kalitesi ve karanlık atmosferiyle dikkat çektiği söylenebilir. Ayrıca, Kore popüler kültürünün bir öğesi olarak, ülke dışındaki izleyiciler için de ilginç bir bakış açısı sunmaktadır.

Dizi, zombi temasına benzerliği ile de dikkat çekmektedir, ancak öğrencilerin ve öğretmenlerin hayatta kalma mücadeleleri üzerinden zombi temasını farklı bir açıdan ele almaktadır.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst