Alan Wake’s American Nightmare

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Alan Wake ilk duyurulduğu zaman heyecanlanmıştım. Belirtilen bazı özellikleri, konusu ve içeriği ile benim gibi birçok oyuncunun dikkatini çekmişti. Tabii ki yapımcı Remedy faktörünü de unutmamak gerekiyor. Max Payne gibi bir klasiğin arkasındaki firmadan beklentiler büyüktü. Aradan zaman geçti, oyun ertelendi ertelendi ve sonunda kullanıcılarla buluştu. Genel olarak güzel yapım olmasına rağmen, bazı özelliklerin oyundan çıkarılması ve uzun bir aradan sonra piyasaya çıkarılması ufaktan hayal kırıklığı da yaratmadı değil.

Geçtiğimiz günlerde Alan Wake orijinal oyunu ile PC’lere konuk oldu, ancak Alan’ın hikayesi X360’ta American Nightmare ile sürüyor. Yapım kendi içinde bazı yeniliklerle birlikte Xbox Live üstünden yayımlandı ve oyunculara ise Alan’ın yeni macerasına dalmak kaldı.Kabus yeniden başladı

Yapım Barry’nin otel odasında uyurken, Night Springs TV şovunun yeni bölümünün televizyonda gösterilmesiyle başlıyor. Konuyu anlatmak istemiyorum, oynayınca kendiniz görürsünüz. Bundan sonrasında ise Live Action olarak adlandırılan ve gerçek oyuncuların oynadığı bir sinematikten sonra yeni hikaye başlıyor. American Nightmare’da genel olarak oynanış, orijinal oyunla aynı. Önceki yapımı oynayanlar temel oynanış mekaniğini zaten biliyor. Ama bilmeyenler için ufak bir açıklama yaparsak; karanlık rakiplerimize karşı en büyük silahımız ışık! Feneri kullanarak, rakiplerimize ateş edip yok edebiliyoruz. Belirli amaçları yapmamız ve bulmacaları çözmemiz gerekiyor. Ancak bunları yapması kolay, zira haritada sarı işaretle gösteriliyorlar. Bu yüzden kolayca eksik parçaları bulabilir ya da gitmeniz gereken tarafa yönelebilirsiniz.

American Nightmare’da ekstra bazı noktalar var. Bunlardan bir tanesi etrafta topladığımız metinler (Manuscript) sayesinde kilitli olan silahları açmak. Silah olarak bahsetmişken Revolver, Crossbow, Magnum, tabanca, pompalı tüfek, SMG, makineli tüfek, fişek tabancası ve daha birçok silahı kullanabiliyoruz. Ama her seferinde yanımızda sadece bir tabanca, bir tüfek, fişek tabancası ve Flashbang ile fişekler olabiliyor. Eğer farklı bir silahı almak istersek, elimizdekini bırakmamız gerekiyor. Bu durum sadece fişek tabancası, fişek ve Flashbang için geçerli değil.
 
Home Register Log In
Üst